Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki Jimny sa vracia do Európy aspoň v úžitkovej verzii

Emisné limity pre úžitkové autá sú benevolentnejšie. Suzuki to využilo a vráti Jimny na trh bez zadných sedadiel a s väčším kufrom.
Suzuki Jimny sa vracia do Európy aspoň v úžitkovej verzii

O konci Suzuki Jimny v Európe sme informovali už začiatkom roka. Naše informácie sa potvrdili a dnes obľúbené malé terénne auto v ponuke na slovenskej stránke automobilky nenájdeme. Už v januári sme zároveň avizovali príchod úžitkovej verzie, pre ktorú sú emisné limity benevolentnejšie. V praxi to však znamená zníženie počtu sedadiel na dve. Druhý rad bol vymontovaný v prospech batožinového priestoru. Ten narástol na 863 l, čo je len o 33 l viac, ako tomu bolo v osobnej verzii po sklopení sedadiel. Na hmotnosti sa podarilo konštruktérom ušetriť 45 kg.

Úžitkové vozidlo dostane všetky asistenčné systémy aj rovnaký benzínový štvorvalec s objemom 1,5 l. Spolupracovať bude s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a poháňať všetky štyri kolesá. Dosiahne maximálny výkon 75 kW a krútiaci moment 130 Nm.

Nádej stále žije aj pre návrat osobnej verzie, vyžadovalo by to však použitie nových motorov. Vzhľadom na popularitu Jimny by to mohlo dávať ekonomický zmysel. 

Tagy

Pokračovať v čítaní