Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki Jimny vyzerá dobre na prvých oficiálnych fotkách

Hranaté tvary sa v prípade terénnych áut opäť dostávajú do módy. Zachoval si ich nový Mercedes triedy G a pristanú aj malému Suzuki Jimny.
Suzuki Jimny vyzerá dobre na prvých oficiálnych fotkách

Vzhľad Suzuki Jimny nebol až takým prekvapením. Prvé oficiálne fotografie totiž len ukazujú to, čo už dávno odhalili neoficiálne špionážne fotky. Jimny si zachovalo hranatý tvar, a aj keď má vlastný štýl, istú podobnosť s Mercedesom triedy G nemožno prehliadnuť. V porovnaní s predchodcom vyzerá podstatne modernejšie, veď tretia generácia bola na trhu až 20 rokov. Napriek tomu nám novinka vzhľadom pripomína vozidlá minulosti a myslíme to v dobrom. Hranaté tvary, vystúpené blatníky a zvislá predná maska sa vracia v prípade off-roadov do módy.

Oveľa modernejšie pôsobí interiér. Dostal typické prvky Suzuki. Platí to pri pohľade na volant, ovládače klimatizácie a aj dotykový displej. Aj vo vnútri však nájdeme retro hranaté prvky - výduchy klimatizácie pod displejom, prístrojový panel, či okolie kľučiek dverí. Vnútorná časť dverí má celkovo jednoduchý dizajn a nenájdeme na nich zrejme ani tlačidlo na ovládanie elektrických okien. To sa nachádza v strede pod ovládačmi na klimatizáciu.

Suzuki Jimny
Suzuki

Z pohľadu techniky je Jimny zatiaľ neznámou. Vozidlo na fotografii disponuje päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Suzuki oficiálne potvrdilo len využitie rebrinového rámu, pripojiteľný pohon 4x4 a redukčnú prevodovku. Ak by sa dalo staviť na to, akú hmotnosť bude Jimny mať, tak neváhame a stavíme na tú najnižšiu z ponúkaných možností. Suzuki prináša v posledných rokoch mimoriadne ľahké autá a terénne Jimny by nemalo byť výnimkou. Na oficiálne údaje si však musíme počkať do júla.

Suzuki Jimny 

Tagy

Pokračovať v čítaní