Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki Swift: Menší, ale väčší?!

Suzuki Swift 2017 už je známy dlhšie. V Japonsku je už dokonca možné tento prerobený vynovený model kúpiť. I keď sú fotografie a údaje o aute známe už dlhšiu dobu, európsky trh dostal šancu zoznámiť sa s nováčikom na vlastnej koži až na autosalóne v Ženeve.
Suzuki Swift: Menší, ale väčší?!

Existujú názory, že nový Swift pôsobí príliš detsky alebo tupo, no dizajnéri zapojili do návrhu veľkú masku chladiča a hlboké predné svetlá a tým dali autu podľa mňa naopak veľmi príjemný a moderný vzhľad.

Suzuki Swift: Menší, ale väčší?! 

Uznávam, vyzerá menej agresívne ako v minulosti, podľa môjho názoru ale viac športovo. Takisto v interiéri pôsobí Swift na svoju cenovú skupinu veľmi distingvovane a vyspelo. Multifunkčný volant s tlačidlami nielen na ramenách, ale aj mierne pod nimi je príjemný na dotyk. Infotainment pôsobí o niečo jednoduchšie, ale funkcionalitu spĺňa.

I keď skrátenie dĺžky auta môže na prvé počutie znieť odstrašujúco, nie je nijaký dôvod na paniku. Automobil síce skrátili, ale iba o 10 mm. Naopak sa predĺžil rázvor- vzdialenosť predných kolies od zadných a to umožnilo konštruktérom docieliť viac miesta pre posádku a o 54 litrov väčší batožinový priestor. Rovnica kratší = väčší na prvé počutie nedáva zmysel, no v prenesenom význame absolútne vystihuje podstatu zmien v novom modeli Swift. Okrem toho sa autu podarilo schudnúť neuveriteľných 120kg. To znamená lepšie zrýchlenie a nižšiu spotrebu. O samotné zrýchlenie sa postarajú aj dva motory- trojvalcový alebo štvorvalcový benzíňák. Ku každému z týchto je možné dokúpiť hybridný systém, ktorý vám pomôže s akceleráciou. Suzuki teda nestavilo na náhodu a ponúka vhodné riešenie naozaj pre každého. Aj pre ekologicky zmýšľajúcich.

Tagy

Pokračovať v čítaní