Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki ukázalo nové fotky modelu Swift Sport

Na nových fotografiách odhaľuje Suzuki interiér a niektoré detaily modelu Swift Sport
Suzuki ukázalo nové fotky modelu Swift Sport

Základné, hoci stále oficiálne nepotvrdené informácie o novom Suzuki Swift Sport už poznáme. Atmosférický motor pod kapotou nahradí turbom prepĺňaný benzínový štvorvalec 1,4 BoosterJet s výkonom 103 kW. Suzuki sa v tomto prípade zameralo viac na jazdné vlastnosti v zákrutách ako samotný výkon, ktorý narástol len minimálne. Nižšie a širšie auto bude ťažiť zo zmien rozmerov najmä v zákrutách, rovnako ako jeho obyčajná verzia bez označenia Sport. Ďalšou výhodou Swiftu je hmotnosť, ktorú automobilka stlačila pod 900 kg. V tomto ohľade Suzuki nemá konkurenciu medzi bežnými autami, predávanými u nás. Toto však nie sú nové informácie. Swiftu sa venujeme preto, lebo Japonci v týchto dňoch zverejnili fotku interiéru a niektorých detailov.

Na nových obrázkoch Suzuki odhaľuje športové sedadlá s výraznejším bočným vedením pre lepšiu stabilitu posádky v zákrutách. V samotnom interiéri sa veľa nezmenilo. Všetko je skôr o hre farieb. Dojem športovosti má navodiť kontrastná červená farba, ktorú nájdeme na volante, na prístrojovom paneli, na dverách, pred radiacou pákou a tiahne sa aj na horizontálnej lište, zdobiacej palubnú dosku.

Suzuki Swift Sport

Doteraz sme nevideli zadnú stranu Swiftu Sport. Teraz Suzuki ukázalo aspoň jej spodnú časť s dvojicou výfukov na stranách, zasadených do tmavého nárazníka, ktorý na pohľad pôsobí ako karbónový. Na oficiálne predstavenie si musíme počkať ešte pár týždňov do autosalónu vo Frankfurte.

Tagy

Pokračovať v čítaní