Autosuv.sk

Ostatné

Takto vyzerá Gigahub pre nabíjanie 180 elektromobilov naraz

V Británii vzniklo v rámci najväčšej súkromnej investície do tamojšej nabíjacej infraštruktúry nové nabíjacie centrum pre 180 elektromobilov.
Takto vyzerá Gigahub pre nabíjanie 180 elektromobilov naraz BP

Počet elektromobilov vo svete neustále rastie a prispôsobovať sa tomu musí aj nabíjacia infraštruktúra. Ako to môže vyzerať v praxi, ukázala spoločnosť BP. V Birminghame uskutočnila najväčšiu súkromnú investíciu do nabíjacej infraštruktúry v Británii a otvorila tam nový nabíjací Gigahub.

Oficiálne spustenie prevádzky sa uskutočnilo 7. septembra a naraz tu možno nabíjať až 180 vozidiel. Z toho 30 vozidiel môže využiť ultrarýchle nabíjanie s výkonom 300 kW, zvyšných 150 má k dispozícii pomalé nabíjanie obojsmerným prúdom s výkonom 7 kW.

Rozsah rýchlostí nabíjania, ktoré ponúka Gigahub, od 300 kW pre ultrarýchle jednosmerné nabíjanie až po 7 kW nabíjanie obojsmerným prôdom pri dlhších prestávkach, rieši podľa BP rôznorodé potreby rôznych typov vodičov elektromobilov.

Veľké nabíjacie centrum je umiestnené neďaleko diaľnic M6 a M42. Návštevníci majú k dispozícii drive-thru kaviareň Starbucks.

Pokračovať v čítaní