Autosuv

Ostatné

Tecnomar for Lamborghini 63: Názov Lamborghini sa dostane na vodu

Motorová jachta Tecnomar for Lamborghini 63 pripomína modely Lamborghini množstvom detailov.
Tecnomar for Lamborghini 63: Názov Lamborghini sa dostane na vodu

Automobilka Lamborghini spolu s The Italian Sea Group predstavili novú motorovú jachtu Tecnomar Lamborghini 63. Číslo v názve odkazuje na rok vzniku Lamborghini. Motorová jachta bola vyvinutá spoločnosťou The Italian Sea Group, dizajnéri sa inšpirovali viacerými modelmi značky. Línie trupu lode a paluby sú inšpirované modelmi Lamborghini Miura a Countach zo 60-tych a 70-tych rokov. Pevná strecha v sebe zas nesie znaky roadsterov Lamborghini. Pri pohľade na prednú časť jachty si môžeme všimnúť LED svetlá v tvare písmena Ypsilon, ktoré poznáme z konceptu Terzo Millennio a modelu Sián FKP 37. Nás zaujala aj zadná časť a zadné svetlá na štýl Lamborghini (na titulke).

Foto: Lamborghini

Dizajnéri sa snažili v jachte skombinovať prvky dizajnu Lamborghini a jácht Tecnomar. Veľmi zaujímavý z nášho pohľadu je aj interiér. Sedadlo, volant, ale aj prístrojový štít patrí k značke Lamborghini už na prvý pohľad. Nechýbajú tu ani dve typické tlačidlá na štartovanie motorov - každé pre jeden motor.

Foto: Lamborghini

O pohon jachty sa starajú dva motory MAN V12 s výkonom 2000 k. Maximálna rýchlosť 60 uzlov robí z Tecnomar for Lamborghini 63 najrýchlejšiu jachtu z flotily Tecnomar. Vďaka použitiu materiálov z uhlíkových vlákien sa radí do kategórie ultra-ľahkých lodí. S dĺžkou 63 stôp (19,2 m) váži len približne 24 t. Prvé lode sa k vybraným zákazníkom dostanú najskôr začiatkom roku 2021. Každý si môže vybrať vlastný odtieň farby a radu prvkov, šitých na mieru.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní