Autosuv

Ostatné

Tesla Model S je ešte rýchlejšia. S novým režimom dá stovku za 2,3 s

Tesla prináša do svojho elektromobilu režim Cheetah Stance, ktorý jej umožní akcelerovať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Z 0 na 100 km/h vystrelí za 2,3 sekundy.
Tesla Model S je ešte rýchlejšia. S novým režimom dá stovku za 2,3 s

Najprv Ludicrous, teraz Cheetah Stance. Tesla so zvláštnymi názvami svojich výkonných režimov posúva latku stále vyššie a vyššie. Dôležité však je, že nová aktualizácia softvéru priniesla možnosť zrýchliť svoj čas z 0 na 100 o 0,2 sekundy. A to je v týchto reláciách obrovský skok. Navyše, vyzerá to tak, že za celé zlepšenie môže iba softvér. Vynára sa tak otázka, či je 2,3 sekundy naozaj finálny čas zrýchlenia elektromobilu.

V rámci vylepšení v režime Cheetah Stance prichádza zvýšenie výkonu a lepšie prerozdelenie výkonu v rýchlostiach nad 130 km/h.

Pod pojmom softvér ale nemyslíme iba odblokovanie vyššieho výkonu. Ide o optimalizáciu nastavení všetkých vlastností auta, na ktoré má v Modeli S riadiaca jednotka dosah. Medzi inými lepšie vetranie batérií a elektromotorov, či zmena odozvy tlmičov a automatické zníženie podvozku vpredu pre lepšiu aerodynamiku.

Tagy

Pokračovať v čítaní