Autosuv

Ostatné

Toyota buduje mesto Woven City. Bude to živé laboratórium

Vybuduje ho v priebehu niekoľkých rokov a jeho obyvatelia budú zapojení do nezvyčajného experimentu, no súčasne budú žiť normálnym životom.
Toyota buduje mesto Woven City. Bude to živé laboratórium

Woven City je názov mesta novej generácie, ktoré buduje Toyota na úpätí hory Fudži. Vybuduje ho v priebehu niekoľkých rokov a jeho obyvatelia budú zapojení do nezvyčajného experimentu, no súčasne budú žiť normálnym životom. Bude to živé laboratórium, v ktorom budú inžinieri Toyoty a spolupracujúci vedci testovať najnovšie technológie, založené na umelej inteligencii.  

Woven City bude inteligentné, autonómne, ekologické, bezemisné a energeticky sebestačné. Obyvatelia budú využívať  inteligentnú dopravu, autonómne bezemisné autá, domáce roboty, inteligentne naplánované komunikačné trasy a zelené plochy na oddych a rekreáciu. Celé mesto budú zásobovať energiou fotovoltaické panely a vodíkové technológie. Architektom je Bjarke Ingels, známy stavbami ako je nový mrakodrap World Trade Center  v New Yorku, Lego House a Google Mountain View.

Toyota

Výskumnú a vývojovú spoločnosť TRI-AD, z ktorej vznikne nová skupina Woven, založili v marci  2018 v Tokiu s cieľom poskytovať integrovaný softvér pre plne automatizované  autá.  V priebehu uplynulých dvoch rokov urobila spoločnosť veľké pokroky vo vývoji najnovších technológií autonómnej jazdy s názvom Teammate, ktorá je založená na koncepcii Mobility Teammate Concept. TRI-AD teraz vstupuje do ďalšej fázy svojho vývoja s cieľom zabezpečiť mobilitu ľudí, tovaru a informácií prostredníctvom plne automatizovanej jazdy, bezpečnostných technológií, mobilných zariadení a robotiky, a to aj vďaka vývojovým prácam a testovaniu v meste  Woven City.

„Začiatkom tohto roku sme predstavili našu koncepciu mesta Woven City. Mesta, ktoré bude slúžiť ako živé laboratórium na pomoc pri vývoji technológií, uľahčujúcich život a zabezpečujúcich  čo najväčšiu mobilitu pre všetkých,” povedal Akio Toyoda, prezident spoločnosti Toyota Motor Corporation. „TRI-AD prejde reorganizáciou a vzniknú tri spoločnosti, ktoré majú v názve slovo Woven. Tento názov pochádza zo slova weave, čiže tkať. Čiastočne nás k nemu inšpiroval pohľad z hory na tri odlišné typy ciest, navrhnuté v novom meste pre rozličné druhy mobility, ktoré sa vzájomne prelínajú, akoby boli poprepletané. Ale za slovom woven sa ukrýva aj ďalší význam, ktorý je dôležitý pre Toyotu.  Korene spoločnosti totiž siahajú k automatickému tkáčskemu stavu, ktoré vynašiel  Sakichi Toyoda, otec Kiichira Toyodu, zakladateľ Toyota Motor Corporation”.

Tagy

Pokračovať v čítaní