Autosuv.sk

Ostatné

Toyota GR Super Sport Concept dostane techniku prototypu z Le Mans

Športové oddelenie Toyota Gazoo Racing pripravuje nový superšport. V Tokiu uvidíme zatiaľ len koncept, ktorý dostane techniku vytrvalostného prototypu z Le Mans.
Toyota GR Super Sport Concept dostane techniku prototypu z Le Mans

Toyota pripravuje nový superšport. Už o mesiac nám ukáže jeho podobu, ktorú čiastočne odhalila prvým obrázkom. Zatiaľ nepôjde o sériové auto, ale o koncept, ktorý si podľa predbežných informácií požičia techniku z prototypu TS050 Hybrid. Tento športový model brázdi okruhy v rámci vytrvalostných pretekov a Toyota s ním nevynechala ani Le Mans. 

Nový superšport, s názvom GR Super Sport z dielne športovej divízie Toyota Gazoo Racing, by mal dostať hybridnú pohonnú jednotku športového modelu TS050 Hybrid. Naznačuje to nielen predĺžená zadná časť (tu býva umiestnený motor), ale aj “nenápadná“ zmienka o prototype TS050 Hybrid v tlačovej správe automobilky. 

Len pre pripomenutie súčasťou hybridnej jednotky je benzínový motor V6 s objemom 2,4 l. Celkový výkon sústavy sa približuje k hranici 1000 k. Prehliadnuť nemožno ani výrazné aerodynamické prvky nového superšportu. Nízke a široké auto na prvý pohľad zaujme výraznými blatníkmi a zadným prítlačným krídlom. Na podrobnosti si musíme počkať do autosalónu v Tokiu, ktorý sa začne 12. januára. Okrem GR Super Sport sa v stánku Toyoty objaví aj 86 GR a Vitz GRMN.

Tagy

Pokračovať v čítaní