Autosuv.sk

Ostatné

Toyota Hilux dostane nový motor. Prototyp už otestoval aj Fernando Alonso

Fernando Alonso sa posadil za volant nového Hiluxu ešte v minulom roku počas testov na Dakar.
Toyota Hilux dostane nový motor. Prototyp už otestoval aj Fernando Alonso

Na novú Toyotu Hilux už nebudeme dlho čakať. Testovanie prototypov už prebieha minimálne niekoľko mesiacov, ale Toyota bola doteraz skúpa na slovo. Nový Hilux ešte minulý rok vyskúšal dvojnásobný majster sveta F1, Fernando Alonso spolu so svojím nemenej slávnym spolujazdcom z Dakaru, Marcom Comom. Za volant Hiluxu sa Alonso posadil ešte minulý rok v rámci prípravy na Dakar. O vozidle sme sa dozvedeli v podstate len dve informácie. Hilux dostane nový motor s objemom 2,8 l a podvozok s upravenou geometriou.

"Hilux je ikona a vždy som bol fanúšik tohto auta. Keď som prvýkrát uvidel nový Hilux, vyzeral veľkolepo. Bolo pekné otestovať nové auto v náročnom prostredí, na rýchlostnej skúške a dotlačiť ho až na limit. Nový 2,8-litrový motor sa správa naozaj dobre a nový podvozok je úžasný. Aj keď dotlačíte Hilux na limit, komfort tam stále je. Myslím, že nový Hilux môže byť neporaziteľný," vychválil Fernando nové auto po teste. 

Za veľkou chválou môžeme, samozrejme, vidieť hlavne marketingové povinnosti Alonsa. Na druhej strane Hilux vždy patril medzi odolné a kvalitné autá, takže mu to nemuselo byť proti srsti. Na záver pridávame krátke video z Alonsovho testu. Viac informácií o novom Hiluxe prinesieme neskôr. 

Tagy

Pokračovať v čítaní