Autosuv.sk

Ostatné

Toyota ohlásila plug in hybridnú verziu RAV4. Výkonom sa zaradí na vrchol

K dispozícii máme zatiaľ len jednu fotografiu, ktorá odhaľuje mierne úpravy zovňajšku. Pohonná jednotka sa svojím výkonom zaradí na vrchol ponuky.
Toyota ohlásila plug in hybridnú verziu RAV4. Výkonom sa zaradí na vrchol

Ponuka motorov pre Toyotu RAV4 nie je veľmi bohatá. Na výber je dvojlitrový benzín s výkonom 129 kW. O niečo výkonnejší je hybrid s atmosférickým benzínovým agregátom s objemom 2,5 l. Spolu s elektromotorom dosahuje systémový výkon 160 kW. Ešte o chlp silnejšia je verzia s pohonom všetkých kolies, ktorá má k dispozícii ďalší elektromotor navyše. Vozidlo vďaka nemu získalo elektrický pohon všetkých kolies a maximálny výkon 163 kW. Hybrid s pohonom prednej nápravy sme medzičasom vyskúšali aj v teste a presvedčil nás nízkou spotrebou.

Už onedlho rozšíri ponuku motorizácií nová plug in hybridná verzia. Toyota o nej zatiaľ nič konkrétne neprezradila. Nepoznáme čisto elektrický dojazd, podrobnosti o technike a ani celkový výkon. Japonci akurát potvrdili, že pôjde o najsilnejšiu motorizáciu s prekvapivým výkonom. Môžeme špekulovať, že Toyota opäť použije atmosferický motor s objemom 2,5 l a pridá k nemu dva výkonnejšie elektromotory. Väčšia batéria si zrejme vypýta daň na vnútornom priestore.

Prvá fotografia ukazuje zo zásuvky nabíjateľný hybrid v novom lakovaní Supersonic Red. Oproti ostatným modelom má odlišný vzor mriežky chladiča, upravené sú kraje spodnej časti nárazníka a namiesto okrúhlych hmloviek dostal na stranách prednosť zvislý LED pásik. Nad ľavým zadným kolesom je tradičné miesto na tankovanie benzínu. Prípojka na nabíjanie vozidla má zrejme svoje miesto na pravej strane vozidla. Oficiálna premiéra Toyoty RAV4 PHEV sa uskutoční 20. novembra v Los Angeles.

Tagy

Pokračovať v čítaní