Autosuv.sk

Ostatné

Toyota Prius sa vracia. Novú generáciu spoznáme o pár dní

Japonská automobilka pripravuje "znovuzrodenie hybridu". S týmto heslom odkazuje na príchod novej generácie modelu Prius.
Toyota Prius sa vracia. Novú generáciu spoznáme o pár dní

Prius je pre Toyotu zásadným modelom. Keď s ním v roku 1997 prišla, bol prvým masovo vyrábaným hybridom. Štvrtá generácia Priusu prišla na trh v roku 2015 a Toyota ju stiahla z predaja. Teraz príde na scénu nástupca a japonská automobilka oficiálne potvrdila názov Prius.

Na príchod piatej generácie upozornila obrázkami s nápisom "Hybrid reborn". "Znovuzrodenie hybridu" okamžite vyvolalo špekulácie o príchode iného typu hybridu, ako sme v prípade Priusu zvyknutí. Ten sa spoliehal doteraz na paralelný hybrid, kde motor a elektromotor spolupracujú a slúžia na pohon kolies.

Po novom by spaľovací motor mohol slúžiť výlučne na výrobu elektrickej energie a kolesá by poháňal len elektromotor. Nový Prius by mal byť postavený na platforme TNGA rovnako ako modely Yaris a Corolla.

V každom prípade veľkú úlohu bude hrať aj aerodynamika, naznačuje to titulný obrázok, zachytávajúci líniu kapoty a strechy. Nový Prius bude predstavený o pár dní v Los Angeles. Zatiaľ nie je isté, na ktoré trhy sa okrem USA nový Prius dostane. V minulosti išlo o celosvetový model a možno sa tak dočkáme aj jeho európskej špecifikácie.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link