Autosuv.sk

Ostatné

Toyota v USA ponúka ochranu katalyzátorov pred zlodejmi

Toyota v USA ponúka pri konfigurácii vozidla aj ochranný kryt na katalyzátor.
Toyota v USA ponúka ochranu katalyzátorov pred zlodejmi

O katalyzátory je na Slovensku, ale aj vo svete pomerne veľký záujem. Nie lacná súčiastka je preto častým terčom zlodejov. Toyota v USA sa to rozhodla riešiť hliníkovým krytom. Ochranu pod názvom "Cat Sheild" si možno objednať priamo na stránkach Toyoty pri konfigurácii auta.

Bezpečnostný kryt katalyzátora nevyrába priamo japonská automobilka, ale kalifornská spoločnosť Miller Cat. Cena krytu sa pohybuje okolo 140 dolárov a namontovať ho možno na nový aj starší Prius, Corollu, Tacomu a ďalšie v USA predávané modely.

Bezpečnostný kryt nemontuje priamo automobilka pri výrobe. Motorista si ho môže namontovať sám, alebo o to požiada miestneho predajcu. V hliníkovom kryte sú diery, aby okolo horúceho výfukového potrubia prúdil vzduch a chladil ho.

Odmontovať bezpečnostný kryt pre zlodeja nebude jednoduché, keďže je primontovaný bezpečnostnými skrutkami, aké používame napríklad na kolesá. Krádež je teoreticky stále možná, ale zlodej si pravdepodobne radšej vyhliadne vozidlo bez ochranného krytu katalyzátora.

Zdroj: Motor1.com

Tagy

Pokračovať v čítaní