Autosuv.sk

Ostatné

Toyota vyriešila problém s odpadávajúcimi kolesami modelu bZ4X

Elektromobily dostanú nové skrutky a vylepšené kolesá.
Toyota vyriešila problém s odpadávajúcimi kolesami modelu bZ4X

Koncom júna sme informovali o zvolávacej akcii pre nový elektromobil Toyota bZ4X. Dôvodom boli niekoľko incidentov, kedy došlo k povoleniu skrutiek kolesa a v niektorých prípadoch to viedlo k jeho odpadnutiu.

Závažnosť problému následne potvrdili aj testy Toyoty, ktorá odporučila majiteľom nejazdiť na dotknutých vozidlách. K povoleniu kolies dochádzalo v špecifických prípadoch napríklad pri prudkom brzdení.

Teraz prišla Toyota s riešením v podobe novo navrhnutých skrutiek s podložkami, ako aj vylepšenými kolesami. Počas zvolávacej akcie Toyota objavila ja ďalší problém s airbagmi, ktorý sa však netýkal všetkých vozidiel. Zle namontované airbagy môžu pri ich aktivovaní spôsobiť posádke zranenia.

Zvolávacia akcia s problémovými kolesami sa dotkla celkovo 5 300 vozidiel. Drvivá väčšina z nich boli Toyoty bZ4X, ale našlo sa medzi nimi aj niekoľko sesterských modelov Subaru Solterra. Tie sa však podľa skorších informácií ešte nestihli dostať k zákazníkom.

Toyota po vyriešení problému opäť spustila predaj svojho elektromobilu. V prvej fáze nápravy sa však zameria na majiteľov už existujúcich vozidiel. Okrem opravy zadarmo im ponúkla aj príspevok na požičanie náhradného vozidla.

Tagy

Pokračovať v čítaní