Autosuv.sk

Ostatné

Toyota zverejnila zvuk nového motora na vodík

Pretekárska Toyota Corolla Sport sa predviedla v krátkom videu s vodíkovým trojvalcom.
Toyota zverejnila zvuk nového motora na vodík

Len pred pár dňami sme informovali o novom, takmer bezemisnom spaľovacom motore na vodík. Toyota sa vodíkový trojvalec chystá použiť vo vytrvalostných pretekoch už o mesiac. K rozhodnutiu o nasadení vodíkového motora do ostrých pretekov prišlo pritom ešte koncom minulého roka. Toyota teraz vykonáva vytrvalostné testy pretekárskeho modelu Corolla Sport s vodíkovým motorom.

Vo videu odhaľuje zvuk vodíkového motora, od spaľovacieho motora na benzín sa veľmi nelíši. "Nie je v tom rozdiel, ako som očakával. Je to ako normálny motor. Pravdepodobne by som si myslel (ak by som o tom nevedel), že je to normálny motor," komentoval pretekár Hiroaki Ishiura zážitok s vodíkovým motorom.

Toyota pripravila spaľovací motor s nulovými emisiami CO2. Malé množstvo emisií CO2 môže vzniknúť akurát v momente, keď motor spáli trochu motorového oleja. Vodíkový motor tak dáva nádej do budúcnosti pre zachovanie klasického motora s pretekárskym zvukom aj pri prísnych emisných pravidlách. Zvuk vodíkového motora si môžete vypočuť vo videu nižšie.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní