Autosuv.sk

Ostatné

Tri najmenej spoľahlivé autá: Ak nie ste milionár, vaše tam nebude

Spoľahlivosť automobilov je významným faktorom pre ich kúpu. Bežný človek si radšej kúpi auto, čo sa mu páči menej a je spoľahlivejšie. Do top trojky najkazivejších áut sa dostali vozy, od ktorých by ste to nečakali.
Tri najmenej spoľahlivé autá: Ak nie ste milionár, vaše tam nebude

Anglická spoločnosť Warranty Direct prednedávnom zverejnila rebríček najspoľahlivejších áut. Do top 10 najlepších sa dostali iba dva nemecké automobily. V rebríčku troch najhorších majú svoje zastúpenie tiež.

Warranty Direct zostavila rebríček spoľahlivosti na základe viacerých štatistických údajov. Okrem samotnej poruchovosti odmerali aj priemerný čas, za ktorý sa porucha odstráni, priemerný nájazd, pri ktorom začali autá vykazovať problémy a približné náklady na opravu. Po analýze všetkých výsledkov prišli na to, že tri namenej spoľahlivé autá patria práve do kategórie športových luxusných značiek.

Nissan GT-R

V roku 2009 bol spustený celosvetový predaj tohto športového vozidla. Vysoký výkon a pohon všetkých kolies auto predurčovali na rýchle, no zároveň bezpečné jazdy. Podľa štatistík však jazdy smerovali do servisu celkom často. Nissan GT-R je totiž tretie namenej spoľahlivé auto. Najväčšie problémy malo s elektronikou, nápravami a prevodovkou. Priemerné náklady na opravu sa pohybovali vo výške 3 840 eur.

Aston Martin DB9

Značka, ktorú preslávil anglický filmový hrdina James Bond, má svoje zastúpenie aj v rebríčku najhorších automobilov. Šesťlitrový benzínový dvanásťvalec prebraný z Vanquishu poskytol dostatok výkonu na to, aby vybičoval DB9 do stokilometrovej rýchlosti iba za 4.1 sekundy. S maximálnou rýchlosťou 300 km/h  a ikonickým dizajnom si zaslúžil obdiv. Len keby sa tak nekazil. Druhé najkazivejšie auto strávilo v servise priemerne takmer osem hodín. Vysoká kazivosť elektroniky, ale aj brzdy, motor, palivový systém, problémy s nápravami boli najčastejšie príčiny návštevy autoservisu. Možno aj preto sa Aston Martin DB9 po boku slávneho agenta na strieborné plátno nikdy nedostal.

BMW M5

Podľa anglického portálu najmenej spoľahlivým automobilom vôbec bolo BMW M5 s označením E60. Na pohľad veľmi pekný automobil sa vyrábal až do roku 2010. So svojimi 373 kW poskytoval neuveriteľné množstvo výkonu a bol asi tým najlepším, čo sa dalo z bavorska importovať. Aspoň na prvý pohľad. Napriek tomu, že srdce V10, ktoré v aute bije, dostalo niekoľko ocenení svetového motora roka, boli s ním problémy. Viac ako 20% všetkých návštev servisu bolo spojených s problémami motora. 

Tagy

Pokračovať v čítaní