Autosuv.sk

Ostatné

Tryskový systém od Boschu pomôže motorkárom v šmyku

Známa nemecká technologická spoločnosť je na poli motorizmu veľkým hŕačom. Systém, ktorý pomocou trysiek dokáže zachrániť motorkára, ktorý sa ocitne v šmyku.
Tryskový systém od Boschu pomôže motorkárom v šmyku

Ak by ste od niekoho počuli o tryskovej motorke, pravdepodobne by ste si pomysleli, že ide o nejaký futuristický koncept. O koncept zatiaľ stále ide, no až tak ďaleko od reality v skutočnosti nie je. Spoločnosť Bosch pracuje na vývoji technológie, ktorá pomocou trysiek pomôže motorke, ktorá sa dostane pri zákrute do takého sklonu, že zadné koleso stratí priľnavosť.

Celá technológia sa aktivuje vtedy, keď sa koleso začne prešmykovať. Trysky vtedy zasiahnu a pritlačia motorku naspať k zemi tak, aby opäť nastalo trenie medzi motorkou a cestou. Tak sa motocykel opäť dostane do ovládateľného stavu. Tlak, ktorý tryska generuje, sa vytváta podobným spôsobom, ako pri airbagoch. Motocykel vás teda zachráni pravdepodobne len raz. Potom bude potrebné navštíviť servis.

Vďaka videu, ktoré spoločnosť zverejnila, je celá technológia oveľa zorzumiteľnejšia. Jedinou nevýhodou na inak prefektnom systéme je, že Bosch zatiaľ nezverejnil, ako je ďaleko vo vývoji a kedy sa technológia dostane do produkcie.

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní