Autosuv.sk

Ostatné

Úlohou stážistu v Nissane bolo tráviť čas v dopravných zápchach

Hodiny čakal na dopravné zápchy, aby potom ďalšie hodiny mohol tráviť státím a pomalým posúvaním sa vpred. Všetko pre zlepšenie systému ProPilot.
Úlohou stážistu v Nissane bolo tráviť čas v dopravných zápchach

Tyler Szymkowski neustále sledoval dopravnú aplikáciu vo svojom telefóne, a keď sa na mape objavila tmavočervená farba, znamenajúca dopravnú zápchu, okamžite vyrazil do ulíc. Takto trávil Tyler svoju stáž v Nissane v roku 2018. "Každý deň som pozeral, či je to deň s dobrou premávkou a dobrý deň pre mňa znamenal zlý deň pre väčšinu ľudí," Tyler opísal svoju pracovnú náplň.

Dôvodom vyhľadávania dopravnej zápchy bola snaha Nissanu zlepšiť systém ProPilot. V roku 2018 kombinoval adaptívny tempomat a systém pre udržanie v jazdnom pruhu. Vozidlo bolo vďaka nemu schopné zastaviť v dopravnej zápche a znovu sa pohnúť. Ak však zastavenie trvalo viac ako 3 sekundy, tak mu musel dať pokyn pre rozjazd šofér ťuknutím na plynový pedál.

Spätná väzba od šoférov ukázala, že 3 sekundy sú málo a práve Tyler Szymkowski hľadal v dopravnej zápche odpoveď na to, po akej dobe by sa malo vozidlo ešte samostatne pohnúť, aby celý proces prebiehal hladko z pohľadu šoféra.

"Získal som veľmi realistické skúsenosti zákazníkov vo veľkých mestách. Ďalšie stovky dodatočných hodín som strávil iba čakaním na dopravnú zápchu," priblížil svoju prax Tyler. Výsledkom jeho práce sú tri zásadné vylepšenia. Systém ProPilot je teraz synchronizovaný s navigačným systémom, aby lepšie predpovedal prejazdnosť vpredu. Vďaka tomu lepšie prispôsobuje rýchlosť premávke v prudších zákrutách, keď nevidí vozidlá pred sebou a prináša tak lepší zážitok z jazdy.

Spojenie s navigačným systémom zároveň umožňuje rýchle nastavenie rýchlosti v súlade s predpismi v danom úseku cesty. Tretím zlepšením je predĺženie času státia v zápche, kedy je vozidlo schopné samostatne sa rozbehnúť na 30 sekúnd. Tento čas vyšiel Nissanu ako optimálny na základe dát, ktoré Szymkowski získal v Los Angeles, Washingtone, Detroite, Pittsburghu, Baltimore a San Franciscu.

Tagy

Pokračovať v čítaní