Autosuv.sk

Ostatné

Unikátna edícia Ford Mustang Bullit prichádza do Európy

Ford Mustang Bullit je poctou pre Steva McQueena a jeho automobilovú naháňačku z filmu Bullitov prípad z roku 1968.
Unikátna edícia Ford Mustang Bullit prichádza do Európy

Pamätáte si film Bullitov prípad z roku 1968? Do histórie kinematografie sa zapísal aj pôsobivou automobilovou naháňačkou. Steve McQueen za volantom Fordu Mustang GT takmer desať minút naháňa dvoch zabijakov v uliciach San Fransisca (video nájdete na konci článku).

Na počesť 50. výročia filmu pripravil Ford špeciálnu edíciu Mustang Bullit a vystavuje ho na autosalóne v Ženeve. Európska verzia Mustangu Bullit dostane 5,0 -litrový motor V8 s výkonom 464 koní. Ide o niečo slabšiu špecifikáciu, ako sa dostane na americké cesty. Nad dôvodom prečo je to tak, môžeme špekulovať a jediné, čo nás napadá ako možný dôvod, sú emisie. Pri podraďovaní na šesťstupňovej manuálnej prevodovke pomôže šoférovi automatický medziplyn. Správne nastavenie otáčok sprevádza rev osemvalca.

Ford Mustang Bullit
Ford Mustang Bullit Foto: Ford


V interiéri nájdeme športové sedadlá Recaro ale aj 12-palcový digitálny prístrojový panel, ktorý rozhodne navodzuje pocit minulosti. V takomto špeciálnom aute by sme skôr privítali klasické retro "budíky". Na palubnej doske nemôže chýbať štítok s individuálnym číslom auta. Samozrejmosťou je prešitie časti interiéru niťou vo farbe karosérie.

Ford Mustang Bullit
Ford Mustang Bullit Foto: Ford

Mustang Bullit je k dispozícii v čiernej farbe Shadow Black, ale aj v klasickom tmavozelenom odtieni Dark Highland Green. Zvonku chce zaujať 19-palcovými diskami kolies v štýle Torq Thrust. Spoza diskov presvitajú červené brzdové strmene Brembo. Zadná časť je ozdobená falošným krytom nádrže s logom Bullit.

Naháňačka z filmu Bullitov prípad

Do filmovej automobilovej naháňačky sa zaplietol aj nový Mustang Bullit. Za volant sa posadili Chase McQueen a Madison McQueen. Vnúčatá slávneho herca sa predviedli v naháňačke, ktorá sa odohrala vo švajčiarskych Alpách.

Tagy

Pokračovať v čítaní