Autosuv.sk

Ostatné

Unikli fotky, ceny a podrobnosti o novom elektrickom Mustangu s názvom Mach-E

Nový elektrický Ford Mach-E inšpirovaný Mustangom sa ukazuje na uniknutých fotografiách už pred premiérou. Poznáme jeho americké ceny, aj základné informácie o elektromotore a dojazde.
Unikli fotky, ceny a podrobnosti o novom elektrickom Mustangu s názvom Mach-E

Názov Mustang už nepatrí len slávnemu fastbacku, ale aj novému elektrickému crossoveru Mustang Mach-E. Prvýkrát sa ukazuje na uniknutých fotkách. S Mustangom ho spájajú spoločné črty, na čo Ford už dlhšie upozorňuje a snaží sa tak vzbudiť záujem o nový model. Veľkolepá premiéra je naplánovaná na 17. novembra, stala sa však chyba, vďaka ktorej sme spoznali nielen vzhľad nového modelu, ale aj ceny a technické podrobnosti. Odkaz na nový model síce na stránke Fordu zrejme nebol priamo zobrazený, ale pre nadšencov zo stránky MachE Forum nebolo ťažké tipnúť si adresu oficiálne nezverejnenej stránky https://www.ford.com/powertrains/battery-electric-vehicles/mach-e/. Medzičasom už Ford stránku o novom modeli zrušil, ale prvé fotky už kolujú na internete.

Vzhľadom elektrický crossover neprekvapil a prináša očakávané prvky, ktoré poznáme z Mustangu. Sú nimi svetlá vpredu aj vzadu a hlavne silueta s kapotou, klesajúcou smerom dopredu. Predná časť je takmer kolmá s uzavretou prednou maskou, ozdobenou emblémom cválajúceho koňa, ktorého poznáme z Mustangu. Na fotografiách nevidno ukryté kľučky dverí, naopak kamery namiesto klasických zrkadiel nemajú na modeli Mach-E miesto.

Potvrdzuje to aj pohľad do interiéru, kde nie je miesto pre displeje, nahradzujúce zrkadlá. Palubná doska vyzerá pomerne jednoducho, ale obrovský displej v strede je neprehliadnuteľný. Ford sa vďaka nemu nevyhne porovnaniu s Teslou. Celkovo však nie sme z interiéru veľmi nadšení. Na prvej fotografii sa nám nepáči najmä malý digitálny prístrojový panel. Zatiaľ nad ním nelámeme palicu, možno nás presvedčia ďalšie fotografie. Majiteľov Ford Mach-E poteší dodatočným priestorom pre batožinu s objemom 136 l, ukrytým pod kapotou. Priestor je umývateľný s odtokom.

Čo to sme sa dozvedeli už aj o technike, keďže aj o nej Ford nechtiac informoval na svojej stránke. K dispozícii budú verzie so zadným pohonom, aj s pohonom všetkých kolies. Dojazd sa v závislosti od výkonu, typu pohonu a zvolenej kapacity batérie bude pohybovať od približne 340 km do 480 km. Výkon neklesne pod 187 kW a najsilnejšia verzia elektromotora poskytne šoférovi až 245 kW. Prekonať ju môže ešte verzia GT, ku ktorej nie sú zverejnené parametre motora. Ale podľa zrýchlenia z 0 na 60 míľ/h (96 km/h) pod štyri sekundy, jednoznačne prekoná všetky ostatné dostupné verzie.

Zákazníci v USA budú mať na výber 5 stupňov výbavy: Select, California RT. 1, Premium, First Edition a GT. Najlacnejšie kusy budú ponúkané za 43 895 dolárov (39 830 eur). Naopak najdrahšie GT modely začínajú na sume 60 500 dolárov (54 900 eur). S predajom sa zrejme postupne začne až v druhej polovici budúceho roka.

Tagy

Pokračovať v čítaní