Autosuv.sk

Ostatné

Úpadok nafty: Continental ju chce udržať pri živote novými technológiami

Aktuálne trendy neprajú naftovým autám, Niektoré nemecké mestá sa dokonca rozhodli im úplne zakázať vjazd do centier. Napriek tomu ešte v oblasti naftového pohonu nepadlo posledné slovo.
Úpadok nafty: Continental ju chce udržať pri živote novými technológiami

Spoločnosť Contitnental sa okrem výroby pneumatík sústredí aj na mobilitu budúcnosti. V dnešnom trende, kedy sa niektoré automobilky rozhodli prestať vyrábať diesel úplne, má spoločnosť veľmi odvážnu víziu. Po afére Dieselgate a mnohých ďalších, ktoré zahŕňali iných výrobcov, Continental prišiel s technológiou Superčistého Elektrifikovaného Dieslu.

Firma predstavila konkrétne riešenia, ktoré znížia množstvo oxidov dusíka vypúšťaného do ovzdušia až o 60 percent. Okrem presnejších a variabilnejších vstrekovačov technológia obsahuje aj nový katalyzátor SCR. Ten sa vďaka spaľovaniu nezhoreného paliva zo vstrekovačov zahreje rýchlejšie na teplotu, v ktorej funguje najúčinnejšie.

Ďalšou súčasťou nového diesla  je rekuperácia brzdnej energie a hybridný pohon, ktorý bude auto poháňať práve vtedy, kedy je spotreba a emisie najvyššie- pri akcelerácií.

 

 

Víziu prepojeného sveta plánuje Continental využiť aj na znižovanie emisií. Auto dokáže v spojení s internetom predvídať farbu na semafore alebo iné faktory, ktoré ovplyvňujú plynulosť jazdy, a včas sa na zmenu pripraviť.

Takto vybavené vozidlo bude schopné prejsť aj novými emisnými testami RDE, ktoré simulujú ozajstné jazdné podmienky. Pri nich sa podarilo odhaliť napríklad spomínanú kauzu Volkswagenu. Emisie budú teda redukované naozaj. Či na tento fakt prihliadnu aj magistráty miest a povolia takéto autá, je otázka. Najprv musí patent odkúpiť a zaviesť niektorá z automobiliek.

Tagy

Pokračovať v čítaní