Autosuv.sk

Ostatné

Už ste počuli o termochromickom laku? Toto musíte vidieť!

Farby meniace svoj charakter na základe tepla, ktorému sú vystavené. Presne o tom je aj termochromický lak. Vďaka nemu dostane aj obyčajné auto konečne šmrnc.
Už ste počuli o termochromickom laku? Toto musíte vidieť!

S termochromickou farbou ste sa mohli stretnúť už pri detských hračkách a doplnkoch do kuchyne. Z detstva poznáme prstene, ktoré zmenia farbu  keď ich ohrejete teplom dlane alebo šálky, ktoré vyblednú, keď sa do nich naleje teplý nápoj. Za tým všetkým stoja teplocitlivé materiály.

Ani vo svete automobilov nie je používanie termochromického laku úplnou novinkou, no napriek tomu raritou ostalo. Nemecký umelec René Turrek povýšil túto vychytávku na umenie. Vďaka termochromicému laku môže byť vaše auto superautom. Podobne ako Clark Supermanom.

René používa teplocitlivý lak ako kryciu vrstvu pre svoje umelecké diela. Auto pomaľuje rôznymi obrazcami a grafitmi, na ktoré potom nanesie lak úplne bežnej jednoliatej farby. Ten je však teplocitlivý a po zohriatí sa zmení na transparentný. Odhalí umenie, ktoré René svojimi šikovnými rukami schoval do prvej vrstvy. Presne ako Clark Kent, ktorý v pripade nebezpečenstva vyzlieka svoj bežný oblek a ukazuje superhrdinské oblečenie, ktoré schovával pod ním.

Nemecký umelec, ktorý pôsobí nielen v Európe, ale aj za veľkou mlákou, sa špecializuje práve na unikátne grafické prerábky zovňajšku automobilov. Jeho lakovnícke práce a termochromickú technológiu si môžete pozrieť na videu.

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní