Autosuv.sk

Ostatné

V Británii spravili z hybridnej Toyoty Corolla dodávku

Britská Toyota uviedla na trh hybridnú "dodávku" pre dve osoby s veľkým batožinovým priestorom. Corollu Commercial vyrábajú v závode Burnaston, kde sa montujú aj modely Corolla hatchback a TS Kombi pre celú Európu.
V Británii spravili z hybridnej Toyoty Corolla dodávku Toyota

Corolla Commercial je ďalšou karosárskou verziou v rodine Corolla. Tento rok k sedanu, hatchbacku a TS Kombi pribudne aj Corolla Cross – nové SUV s hybridným motorom piatej generácie pod kapotou. Briti sa však medzitým rozhodli nečakať so založenými rukami a predstavili iný typ bestselleru Toyoty.

Prvá hybridná "dodávka" vo Veľkej Británii

Auto vyvinuli inžinieri z továrne Toyota Manufacturing UK. Ide o adaptáciu Corolly TS Kombi, ktorú tu vyrábajú. Po odstránení zadných sedadiel získali veľký, nastaviteľný a ľahko dostupný batožinový priestor zabezpečený plastovou výstelkou a oddelený mriežkou.

Model zatiaľ čaká na schválenie, no podľa prvotných meraní má batožinový priestor dĺžku 1 558 mm, šírku 952 mm a výšku 682 mm. Utiahne aj príves do hmotnosti 750 kg. Pravidelný tvar kufra je výsledkom viacprvkového zadného zavesenia, ktoré bolo špeciálne navrhnuté tak, aby nezasahovalo do batožinového priestoru.

Ľahké úžitkové vozidlo

Corolla Commercial je alternatívou pre malé spoločnosti, ktoré potrebujú ľahké úžitkové vozidlo s kompaktnými rozmermi a záleží im na komforte a jazdných vlastnostiach, ako aj na hybridnom pohone.

Auto je k dispozícii v jednej verzii so slušnou výbavou vrátane multimediálneho systému s 8-palcovým dotykovým displejom Apple Car Play a Android Auto, zadnou kamerou, dvojzónovou automatickou klimatizáciou, vyhrievanými sedadlami a nastaviteľnou bedrovou opierkou na sedadle vodiča. Je štandardne vybavené aj aktívnymi bezpečnostnými systémami Toyota Safety Sense vrátane adaptívneho tempomatu a systému udržiavania vozidla v jazdnom pruhu.

S hybridom pod kapotou

"Dodávku" poháňa hybridný systém s výkonom 122 k s motorom 1.8 a CVT prevodovkou vyrábanou v Poľsku.

Hybridná Corolla umožňuje pohyb po meste s nízkou spotrebou paliva, ktorú znižuje časté používanie bezemisného elektrického režimu. Hybridné Toyoty s pohonnými jednotkami štvrtej generácie využívajú v meste iba elektromotor na 60 – 70 percent času jazdy.

Špecialisti na úžitkové vozidlá

Nový model sa pripája k radu úžitkových vozidiel Toyota Professional. Program Toyota Professional vytvorili v Poľsku a jeho pilotný projekt zrealizovala spoločnosť Toyota Motor Poland. Skúsenosti Poliakov sa potom preniesli do zvyšku Európy, vrátane Veľkej Británie. Toyota otvorila niekoľko showroomov Toyota Professional v Poľsku a plánuje aj ďalšie.

Zároveň túto značku zaviedla do všetkých svojich showroomov v podobe špecializovaných oddelení na predaj dodávok, úžitkových áut a pick-upov. Ide o modely Proace a Proace City v úžitkových verziách a Verso a Hilux v osobných. Tieto autá sú dostupné s továrenskými karosériami, na ktoré sa vzťahuje 3-ročná záruka Toyoty a v špeciálnych verziách ako Proace Platforma, Proace Mobility a Proace City Mobility pre zdravotne postihnutých, alebo dodávka Proace Electric s bezemisným elektrickým pohonom. Odborníci zo siete Toyota Professional obslúžia aj flotilových zákazníkov pri výkupe a servise osobných áut značky.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link