Autosuv.sk

Ostatné

Veterány sa prevetrali počas spanilej jazdy v Bojniciach

Historické veterány sa opäť raz predviedli v Bojniciach. Svoje miesto v sprievode našlo 50 historických áut od predvojnových až po modernejšie z 80-tych rokov.
Veterány sa prevetrali počas spanilej jazdy v Bojniciach

Čo sa dá povedať o Spanilej jazde Klubu historických vozidiel Bojnice 2018?

Akcia sa koná len na pozvánku. Na štarte bolo striktne 50 vozidiel ako každý rok. Kapacita bola už začiatkom mája vyčerpaná a odvtedy sme museli len odriekať. Na štarte bolo 14 predvojnových vozidiel a 8 z rokov 50-tych, 10 zo 60-tych, 11 zo 70-tych a 7 z 80-tych rokov, ktoré kritérium pre ClassicCars ešte práve spĺňajú.

Spanilá jazda Bojnice 1 (25 obrázkov v galérii)

Štartovné číslo 49 malo jedno z najmladších vozidiel, rok výroby 1985, bol na ňom náš známy pretekár pán Jaro Homola, ktorý aj hneď dostal ocenenie za najpomalšiu jazdu na najrýchlejšom aute. Bol to Fiat Spider 124 Pininfarina. To auto možno nie je najrýchlejšie, majiteľ ale celkom určite.

zdroj: Marian Bazala

V tomto roku slávime 100. výročie založenia ČSR, a preto šlo celkovo 8 ocenení pre účastníkov s autami, vyrobenými za prvej republiky. Walter Cabrio Sodomka, Aero 662, Praga Piccolo, Praga Baby, Tatra 57A cabrio, Aero 30 sport, Aero 30 cabriolet Modell 39 a Tatra 57BNaša akcia mala meno „Spanilá jazda“, čo u veteránistov znamená pekne sa previesť, spoznať okolie a zaujímavostí kraja. Žiadne orientačné preteky, žiadne súťaže zručnosti, ani iné súťaže.

Spanilá jazda Bojnice 2 (25 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní