Autosuv.sk

Ostatné

Villeneuve a Pironi: "Tajomstvo" posledného kola v San Marine 1982 priblíži dokument

Nový dokument programu Sky Documentaries sa zameral na rivalov a tímových kolegov vo Ferrari v roku 1982. V dokumente sa objavia majstri sveta aj rodiny veľkých rivalov Villeneuva a Pironiho.
Villeneuve a Pironi: "Tajomstvo" posledného kola v San Marine 1982 priblíži dokument

História Formuly 1 pozná nemalý počet veľkých rivalov a niektoré sa nám aj vďaka filmovému spracovaniu opäť pripomínajú. V nedávnej minulosti sa na plátna dostal Hunt a Lauda, teraz sa prostredníctvom dokumentu pripomenú ďalší veľkí rivali - Villeneuve a Pironi.

Na Youtube sa objavil trailer s názvom Villeneuve Pironi: Nevypovedaná pretekárska tragédia. Dokument televízie Sky zachytáva rok 1982 prostredníctvom výpovedí rodín, ale aj majstrov sveta Jacquesa Villeneuva, Alaina Prosta a Jackieho Stewarta, príbeh zrady a tragédie, ktorá sa udiala v roku 1982.

Villeneuve a Pironi boli kamaráti a tímový kolegovia bojujúci medzi sebou o titul majstra sveta. V polovici najnebezpečnejšej éry moderného pretekania a Formuly 1 porušil Pironi nepísanú dohodu a na Veľkej cene San Marina predbehol svojho kolegu Villeneuva v poslednom kole pretekov.

Villeneuve po pretekoch v zlosti sľúbil, že s Pironim už neprehovorí. O dva týždne neskôr Villeneuve zomrel pri nehode počas kvalifikácie na Veľkú cenu Belgicka, keď sa snažil prekonať Pironiho kolo.

Už štyri desaťročia súboj v San Maríne a jeho následky obklopujú fámy, horkosť a mýty. Dokument televízie Sky má odkryť pravdu o nepísanom pravidle v poslednom osudovom kole. Premiéra dokumentu sa uskutoční na filmovom festivale v Glasgowe a 19. marca sa dostane na obrazovky programu Sky Documentaries.

Tagy

Pokračovať v čítaní