Autosuv

Ostatné

Volkswagen Caddy prichádza vo verzii California pre milovníkov kempovania

Samotné vozidlo ponúka len dve miesta na spanie, Volkswagen však ponúka k autu aj originálny stan, kde prespia ďalší dvaja ľudia.
Volkswagen Caddy prichádza vo verzii California pre milovníkov kempovania

Modernizovaný Volkswagen Caddy sme už videli skôr v tomto roku, teraz prichádza nemecká automobilka s jeho upravenou verziou pre kempovanie - Caddy California. Na prvý pohľad sa vozidlo zvonku ničím nelíši od tradičného modelu Caddy. Iné je to už vo vnútri, kde môžeme nájsť výbavu, potrebnú pre kempovanie. Základom je rozkladateľná posteľ s tanierovými pružinami a podľa sľubov Volkswagenu aj vysoko kvalitnými matracmi. Posteľ je zložená v kufri a zostáva pod ňou priestor pre dve stoličky, kempingový stôl a zabudovaný výsuvný varič.

VW

Pred roztiahnutím postele stačí sklopiť zadné sedadlá, ale možno ich aj úplne vybrať. Za príplatok sa môže posádka vďaka veľkému strešnému panoramatickému oknu vyspať pod hviezdami. Caddy nie je zrovna veľkosťou ideálne auto pre kempovanie, určite nie pre rodiny. V aute sa vyspia len dvaja ľudia, preto ponúka Volkswagen stan, ktorý možno pripojiť k vozidlu. Vďaka nemu sa počet lôžok zdvojnásobí.

VW

Kuchynské vybavenie pozostáva z výsuvného variča. Z jeho spodnej časti je možné vysunúť odkladací priestor pre príborovú súpravu, kuchynský riad a potraviny. Vozidlo si možno objednať v dvoch rôznych dĺžkach. Kratšie meria 4 501 mm na dĺžku a uvedené na trh bude možné už tento rok. Dlhšia verzia (4 853 mm) sa dostane na cesty v priebehu budúceho roka. Záujemcovia si môžu vybrať jeden z dvoch naftových motorov. Ani jeden nevyniká výkonom, čo nie je pri verzii pre kempovanie až takým prekvapením. Slabší disponuje výkonom len 55 kW, silnejší ponúka výkon 90 kW. Dôležitejší je v tomto prípade pohon všetkých kolies, ktorý je možné objednať za príplatok. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní