Autosuv.sk

Ostatné

Volkswagen ohlásil nový crossover Nivus, predávať sa bude aj v Európe

Vzhľad modelu poodhaľuje krátke video. Pod kapotu dostane malý crossover trojvalcový motor a poháňať bude výlučne kolesá prednej nápravy.
Volkswagen ohlásil nový crossover Nivus, predávať sa bude aj v Európe

Volkswagen zverejnil meno pripravovaného nového crossovera Nivus a pridal tomu aj krátke video, ktoré odhaľuje siluetu a niektoré detaily. Model Nivus bol vyvinutý v Brazílii a je určený primárne pre trhy Južnej Ameriky, kde sa začne predávať a vyrábať budúci rok.

V roku 2021 sa začne vyrábať aj v Európe, a teda sa bude predávať aj na starom kontinente. Veľkostne by sa mal crossover najviac približovať modelu Polo. V porovnaní s ním by mal mať väčší batožinový priestor. Volkswagen chce zaujať dnes populárnym tvarom karosérie so smerom dozadu klesajúcou strechou. 

Portál Motor1 už zverejnil aj ponúkané motorizácie. Pod kapotu Nivusu sa dostane trojvalcový motor 1,0 TSI s výkonom 94 kW, spojený so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Alternatívou bude 6-stupňová manuálna prevodovka, spolupracujúca s rovnakým motorom. V tomto prípade bude výkon znížený na 85 kW. Malý crossover sa podľa očakávania bude musieť spoľahnúť výlučne na pohon predných kolies.

zdroj: motor1.com

Tagy

Pokračovať v čítaní