Autosuv

Ostatné

Volkswagen po problémoch obnovil dodávky Golfu. Rovnaký krok očakávame s Octaviou

Problém s chybným softvérom sa nakoniec Volkswagenu podarilo vyriešiť skôr, ako sa očakávalo.
Volkswagen po problémoch obnovil dodávky Golfu. Rovnaký krok očakávame s Octaviou

O softvérovom probléme, ktorý zastavil dodávky modelov Golf a Octavia k zákazníkom sme informovali minulý mesiac. Chyba sa dotýkala funkčnosti systému e-Call a pôvodne sa očakávalo nasadenie opraveného softvéru a obnovenie dodávok modelov v polovici júna. Vyvinúť nový softvér sa podarilo nakoniec skôr, pre noviny Handelsblatt to potvrdil hovorca Volkswagenu. Na webe o tom informoval portál Carscoops.

Nový softvér budú musieť dostať aj autá už dodané k zákazníkom. V prípade Golfu by malo ísť o 30 000 vozidiel. Opätovne by sa mali rozbehnúť aj dodávky Octavie k zákazníkom. Pre koncern nie sú posledné mesiace práve úspešnými. Okrem spomínanej chyby, ktorá sa dotkla aj modelov Audi A3 a Seat Leon sa problémy dotkli aj nového elektromobilu ID.3. Testovací jazdci podľa Carscoops denne zaznamenali až 300 chýb, súvisiacich so softvérom. 

Foto: VW

Koncernová značka Škoda zas mala problém so správaním modelov Superb a Octavia vo vyhýbacom manévri. Obe neprešli testom a zvlášť plug in hybridný Superb sa s príliš pretáčavým správaním nevyznamenal. Škoda na testy urobené švédskym vydavateľom Teknikens Värld zareagovala a vývojové oddelenie v Českej repubilke pracuje na riešení. Viac o tom sa dočítate v nasledujúcom článku - KLIKNITE SEM!

Pokračovať v čítaní