Autosuv.sk

Ostatné

Volkswagen predstaví aerodynamický model ID. Aero

V najbližších dňoch spoznáme predprodukčnú štúdiu, ktorá zamieri na čínsky trh. V pláne je však aj európska a americká verzia, ktorú nám Volkswagen predstaví v roku 2023.
Volkswagen predstaví aerodynamický model ID. Aero

Volkswagen ukázal na niekoľkých skiciach svoj nový elektrický sedan ID. Aero. V najbližších dňoch ho oficiálne predstaví vo forme predprodukčnej štúdie. Ako už názov Aero napovedá, dizajnéri kládli dôraz na aerodynamiku vozidla. Volkswagen v tomto ohľade zdôrazňuje najmä tvar prednej časti a strechy.

Aerodynamika je s nástupom elektromobilov dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Dôvodom je vysoká spotreba a nízky dojazd elektromobilov na diaľnici a tu viac ako väčšia a ťažšia batéria pomôže práve aerodynamika.

Dobrým príkladom je koncept Mercedes Vision EQXX, ktorý dokázal na jedno nabitie prejsť viac ako 1 000 km v reálnej premávke. Za rekordnou jazdou sa neskrývala obrovská batéria, ale výborná aerodynamika, a tým aj nízka spotreba.

Volkswagen ID. Aero by mal mať podľa dávnejších informácií dojazd 700 km. Postavený je po vzore ostatných ID. modelov na platforme MEB a pripomínať ich má aj svojím dizajnom. Viac o jeho technike sa dozvieme už čoskoro. Pôjde o čínsku verziu, ktorá sa dostane na cesty v druhej polovici roka 2023.

ID. Aero neskôr zavíta aj na ďalšie trhy. Európsku a americkú verziu spoznáme v priebehu roka 2023 a následne začne schádzať z liniek nemeckého výrobného závodu v meste Emden.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní