Autosuv.sk

Ostatné

Volkswagen skráti čakaciu dobu na ID. Buzz, ak škrtnete výbavu

Na elektrický ID. Buzz sa momentálne čaká až 18 mesiacov. Zoškrtaním výbavy ju možno skrátiť na 7 mesiacov.
Volkswagen skráti čakaciu dobu na ID. Buzz, ak škrtnete výbavu

Volkswagen obdržal na svoj elektromobil ID.Buzz približne 2 000 predojednávok. Aj keď nejde o veľké číslo, záujemcovia na konci zoznamu musia čakať na svoje nové auto až do polovice roku 2024.

Čakacia doba okolo 18 mesiacov sa dá výrazne skrátiť, stačí keď záujemca zníži svoje nároky na výbavu. Auto môže v takom prípade prísť až o 11 mesiacov skôr. Najviac času možno podľa nemeckého výrobcu ušetriť výberom "správneho" lakovania. Lacnejšie jednofarebné lakovanie znamená prednosť vo výrobnom procese oproti drahšiemu dvojfarebnému lakovaniu karosérie.

Výrazne urýchli výbavu aj škrtnutie príplatkovej výbavy ako je Infotainment Package Plus. V tomto prípade je dôvod jasný, problém s dodávaním čipov. Výpadky v dodávkach čipov ešte stále brzdia automobilový priemysel.

A ako reagujú zákazníci na možnosť skrátenia dodacej lehoty škrtnutím výbavy? "Niektorí radi počkajú, iní ju chcú zmeniť," komentoval správanie zákazníkov hovorca značky pre portál Autocar.

"Pokračujeme v intenzívnej spolupráci s našimi kolegami z továrne na zlepšení dodávok – rovnako ako mnohí iní výrobcovia pri mnohých modeloch vo svojej ponuke – a dúfame, že v priebehu roka uvidíme nejaké zlepšenia,“ komentoval situáciu hovorca značky.

Tagy

Pokračovať v čítaní