Autosuv.sk

Ostatné

Volkswagen so štúdiou Gen.Travel nazrel do budúcej dekády

Ako by mohla podľa Volkswagenu vyzerať nová kategória autonómnych áut v budúcej dekáde, ukazuje štúdia Gen.Travel.
Volkswagen so štúdiou Gen.Travel nazrel do budúcej dekády

Ako bude vyzerať doprava v budúcom desaťročí? Touto otázkou sa zaoberali dizajnéri Volkswagenu pri návrhu konceptu Gen.Travel. Oslobodení od mnohých mantinelov ako výroba, náklady, aerodynamika, či požiadavky konštruktérov navrhli vozidlo, ktoré spadá do novej kategórie. Podľa Volkswagenu ide o kríženca medzi MPV a sedanom.

"Volkswagen svojou stratégiou NOVÉ AUTO definuje mobilitu pre budúce generácie – udržateľnú a digitálnu," hovorí Dr. Nikolai Ardey, vedúci oddelenia inovácií koncernu Volkswagen.

Gen.Travel jazdí autonómne a interiér je tak plne prispôsobený pre pohodlie pasažierov. Interiér je modulárny a možno ho prispôsobiť pre každý výlet. V závislosti na konfigurácii odvezie štyri osoby. Slúžiť môže ako konferenčná miestnosť pre obchodné stretnutie počas jazdy s veľkým stolom uprostred.

Kinetóze a pocitu nevoľnosti má predísť dynamické osvetlenie. Pre lepšiu predstavu ako môže dynamické osvetlenie potláčať pocit nevoľnosti, si prečítajte záverečnú časť nášho staršieho článku - KLIKNITE SEM!

Počas nočnej jazdy možno dve zo sedadiel premeniť na dve postele, ktoré možno rozložiť do úplnej roviny. O bezpečnosť ležiacich pasažierov sa má postarať inovatívny zádržný systém, ktorý Volkswagen zatiaľ bližšie nepredstavil. Počas spánku ovplyvňuje osvetlenie vnútri auta tvorbu melatonínu v tele pasažierov, čo má pozitívny vplyv na spánok.

Keďže je koncept autonómny, tak predné sedadlá môžu využiť aj deti. Okrem lepšieho výhľadu ich tam môže zabaviť systém s rozšírenou realitou. Komfort cestovania zvýši elektrický aktívny podvozok, ktorý vopred vypočíta vertikálne a bočné pohyby, ako je zrýchlenie, brzdenie alebo zatáčanie a prispôsobí tomu pruženie a jazdný štýl

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní