Autosuv.sk

Ostatné

Volkswagen vypočul zákazníkov, vracia klasické tlačidlá na volant

Dotykové plochy sa zjavne nestretli s pochopením u motoristov a Volkswagen vracia na volant klasické tlačidlá.
Volkswagen vypočul zákazníkov, vracia klasické tlačidlá na volant

"Náš priemysel je uprostred veľkej transformácie – čo je teraz z môjho pohľadu kľúčové: pozorne počúvať našich zákazníkov, učiť sa a poskytovať odpovede na naliehavé otázky doby," napísal na sociálnej sieti LinkedIn v úvode svojho príspevku Thomas Schäfer, predseda predstavenstva značky Volkswagen.

Čo konkrétne mal na mysli pri slovách "pozorne počúvať našich zákazníkov" upresňuje neskôr v texte. Píše v ňom o vytváraní jednoduchosti ovládania vozidla. Ako príklad uvádza návrat k volantu s tlačidlami. "Napríklad vraciame tlačidlový volant! To je to, čo zákazníci od VW chcú," napísal Schäfer.

VW Touareg

Volkswagen začal postupne do viacerých svojich modelov montovať volant, ktorý nemá klasické tlačidlá, ale dotykové plochy. Príkladom sú modely Touareg či Tiguan R. Plochy citlivé na dotyk a ťahy palcom sa mali minimálne vyrovnať v jednoduchosti ovládania tlačidlám.

Realita je však taká, že šofér musí často pohľadom skontrolovať polohu dotykových plôch, zatiaľ čo pri klasických tlačidlách ich ľahšie nahmatá a môže sa plne sústrediť na dianie pred vozidlom - aspoň taká je naša skúsenosť.  Zjavne nie sme jediní, kto nie je fanúšikom dotykových plôch na volante.

Tagy

Pokračovať v čítaní