Autosuv

Ostatné

Volvo zvolá do servisov rekordný počet áut po celom svete

Na vozidlách, vyrobených medzi rokmi 2006 a 2019, robí problém prvok, ktorý sa práve vďaka Volvu dostal do áut prvýkrát v roku 1959.
Volvo zvolá do servisov rekordný počet áut po celom svete

Trojbodový bezpečnostný pás je vynálezom značky Volvo, k bezpečnosti posádky začal prispievať v roku 1959, keď bol predstavený v modeli Amazon. Ironicky sú to práve bezpečnostné pásy, ktoré sú dôvodom na zvolanie historicky najväćšieho počtu vozidiel značky Volvo do servisov. Podľa správy Reuters ich výrobca zvolá celkovo až 2,2 milióna. Problém by mal robiť oceľový kábel, ktorý pripája bezpečnostný pás k autu. Problém sa dotýka dvoch bezpečnostných pásov vpredu.

Foto: Volvo

"Kábel môže, za istých nepravdepodobných podmienok a pri špecifickom používaní, časom trpieť únavovým poškodením. To môže napokon spôsobiť poškodenie kábla, výsledkom ktorého je slabšia kotviaca funkcia pásu," vysvetlilo Volvo najnovší problém. Zatiaľ neboli v súvislosti s týmto problémom potvrdené žiadne zranenia. Chyba sa dotýka vozidiel S60, S60L, S60CC, V60, V60CC, XC60, V70, XC70, S80 a S80L, vyrobených medzi rokmi 2006 až 2019. Aj keď je pravdepodobnosť takéhoto poškodenia pomerne nízka, Volvo postupne zvolá všetkých 2,2 milióna vozidiel do servisov.

Zdroje: Reuters, Autonews, Motor1

Tagy

Pokračovať v čítaní