Autosuv

Ostatné

Vozidlá Volvo dostanú špeciálne kľúče na obmedzenie rýchlosti

Všetky nové vozidlá Volvo majú dnes obmedzenú maximálnu rýchlosť na 180 km/h. Teraz k tomu Volvo pridá aj špeciálne kľúče Care Key.
Vozidlá Volvo dostanú špeciálne kľúče na obmedzenie rýchlosti

Volvo je už dlhé desaťročia považované za synonymum bezpečných áut. O jeho nedávnom rozhodnutí o obmedzení maximálnej rýchlosti pre všetky nové autá na 180 km/h sme už písali tu. Medzitým už toto pravidlo vstúpilo do platnosti a dnes nekúpite nové Volvo, ktoré vám dovolí prekročiť rýchlosť 180 km/h. Tým však obmedzenia rýchlosti nekončia a švédska značka prichádza s ďalším riešením. 

Spolu s autami bude dodávať aj kľúče Care Key, ktoré poslúžia na zmenu nastavenia maximálnej rýchlosti. Zdvihnúť ju nad 180 km/h nebude možné, ale poslúži na jej výraznejšie obmedzenie. Význam to má napríklad pri požičaní auta členom rodiny a hlavne menej skúseným mladým šoférom. Z tlačovej správy nám nie je jasné, či hovoríme o inteligentných kľúčoch s displejom, alebo o aplikácii pre mobilné telefóny.

"Veríme, že výrobcovia majú zodpovednosť za zlepšovanie bezpečnosti dopravy. Naša technológia, obmedzujúca rýchlosť a debata, ktorú vyvolala, súhlasí s týmto spôsobom myslenia," povedal Malin Ekholm, šéf Volvo Cars Safety Centre.

Rýchlostný limit bol prijímaný kontroverzne od jeho ohlásenia a spochybňované bolo právo automobilky vynucovať si takúto limitáciu pomocou technológie. Volvo však verí, že má povinnosť pokračovať v tradícii a byť priekopníkom v diskusii o právach a povinnostiach automobilky urobiť opatrenia, ktoré zachraňujú život. Okrem vysokej rýchlosti má Volvo obavy aj z ďalších príčin dopravných nehôd - intoxikácie a nepozornosti. V budúcnosti príde švédska značka s riešením práve týchto dvoch problémov.

Tagy

Pokračovať v čítaní