Autosuv.sk

Ostatné

Vŕtačka na benzín? S miniatúrnym osemvalcom sa to dá

Nepýtame sa prečo, ale výsledkom spojenia starej akumulátorovej vŕtačky a miniatúrneho osemvalca je nepraktické ale funkčné vŕtacie monštrum.
Vŕtačka na benzín? S miniatúrnym osemvalcom sa to dá

Niekedy sa radšej netreba pýtať prečo, lebo racionálne dôvody pre výrobu vŕtačky, ktorú poháňa miniatúrny motor V8 sa hľadajú len ťažko. Predstavme si ale situáciu, že pracujete na mieste bez elektrickej prípojky a namiesto pravidelnej výmeny vybitého akumulátora za nabitý preferujete dolievanie benzínu.

Odpoveďou na tento sci-fi scenár je benzínová vŕtačka z dielne youtubového kanálu "Lets Learn Something". O pohon sa stará miniatúrny osemvalec značky Toyan s objemom 28 cm3 a s výkonom 4,3 k pri 11 200 otáčkach.

Malý motor je určený pre pohon modelov na diaľkové ovládanie. Spojenie motora so starou elektrickou vŕtačkou si vyžiadalo niekoľko väčších úprav. Youtuber musel vyrobiť súčiastku na spojenie motora s vŕtacou hlavou, mechanicky prepojil tlačidlo na vŕtačke s motorom a urobil tak z neho ručný ovládač plynu. Okrem toho v časti, kde sa pôvodne nachádzal akumulátor vyrobil elektrický štartér.

Prirátajme k tomu malú benzínovú nádrž a prídavnú olejovú vaňu. Výsledkom je nepraktické ale funkčné vŕtacie monštrum. Proces výroby aj výsledný produkt si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Pokračovať v čítaní