Autosuv.sk

Ostatné

VW presmeruje 60 miliard eur od elektromobilov k vývoju spaľovacieho motora

Budúcnosť je podľa Volkswagenu stále elektrická, ale minulosť a éra spaľovacieho motora sa ešte neskončila.
VW presmeruje 60 miliard eur od elektromobilov k vývoju spaľovacieho motora

Prechod k elektromobilom neprechádza tak hladko a rýchlo, ako si niektoré automobilky naplánovali. Hlavne pre európsky trh mali pripravené mimoriadne ambiciózne plány. Cieľ sa zatiaľ nemení a automobilový trh v Európe kráča smerom k elektromobilite, ale nebude to tak rýchlo.

Viaceré automobilky zmenili svoje plány a prechod na čisto elektrické vozidlá oddiaľujú o niekoľko rokov. Silný ťah na "bránu elektromobility" prejavil po svojich emisných kauzách najmä Volkswagen.

Ešte v roku 2023 plánoval investovať do elektrických áut postupne v priebehu rokov približne 180 miliard eur. Teraz svoj plán reviduje a približne tretina z tejto sumy sa presunie späť k vývoju spaľovacieho motora. Informácie potvrdil Arno Antlitz, finančný a prevádzkový riaditeľ koncernu Volkswagen.

"Budúcnosť je elektrická, ale minulosť sa neskončila. Je to tretina a tretinou zostane," vysvetlil Antlitz a potvrdil, akú časť z rozpočtu na vývoj elektromobilov presunie koncern späť na spaľovacie motory.

Volkswagen tým zjavne reaguje na situáciu, keď nová emisná norma nie je až tak prísna a záujem o elektromobily zo strany zákazníkov je nižší. Vďaka tomuto kroku ostanú vozidlá koncernu so spaľovacím motorom konkurencieschopné.

Zdroj: Automotive News Europe via Motor1

Tagy

Pokračovať v čítaní