Autosuv.sk

Ostatné

Vybitá batéria? Tento trik vám môže pomôcť

Ak máte staršie auto, možno sa vám už niekedy stalo, že ste nevedeli naštartovať. Ak za tým stojí baterka, môžete si pomôcť.
Vybitá batéria? Tento trik vám môže pomôcť

Len si to predstavte. Vaše auto stojí dlhšie odparkované alebo na tuhom mraze. Vy v zhone nastúpite a otočíte kľ'účom. Nič. Vyskúšate otočiť druhýkrát, opäť nič. Auto jednoducho neštartuje. Môže za to vybitá batéria. Otázkou je, čo teraz.

Pri moderných autách s ozubenými remeňmi výrobcovia vyslovene neodporúčajú roztláčanie. Ide o nebezpečný úkon, pri ktorom sa môže jedno z koliesok pretočiť. To môže spôsobiť škody na motore. Ďalšou možnosťou je auto "nakopnúť" pomocou batérie z iného auta. Ak ste však na nejakom opustenom mieste, to asi možné nebude. Riešenie nám vo videu ponúka indický youtuber ElectroBOOM. Ani toto riešenie nepomôže v úplne každej situácií, ale rozšíri škálu možností.

Odpoveďou sú akumulátory. Tie síce nemajú kapacitu na naštartovanie vozidla, ale dokážu nabiť autobatériu tak, aby bola schopná uviesť motor do pohybu. Samozrejme, výsledok sa nemusí vždy dostaviť. Úspech závisí od množstva batérií, ich napätia, prúdu a vášho času. Výhodou tohto riešenia však je, že batérie pri sebe nosí väčšina. Či už v telefóne, odkiaľ sa dajú vybrať, v powerbanku, v baterke na prisvietenie alebo sa len tak doma povaľujú v diaľkovom ovládači od tamtoho a hentoho.

zdroj: Youtube.com

Youtuber ukazuje, ako treba batérie správne zapojiť, aby boli schopné nabiť autobatériu. V jeho prípade spojil jednotlivé kusy drôtom. Konce potom napojil na autobatériu. Trvalo iba 10 minút, kým sa stala použiteľnou. Ide o dobrý nápad, ktorý väčšina z nás asi nevyužije. Ak sa však ocitnete v tejto situácií s dávkou šťastia a prípravy, môže sa vám hodiť.

Tagy

Pokračovať v čítaní