Autosuv.sk

Ostatné

Whisky od Bowmore a Aston Martin má cenu luxusného auta

Whisky plnená do fliaš, v ktorých je piest z Astonu Martin DB5, nie je vôbec lacná. Navyše sa do obehu dostane len 25 fliaš.
Whisky od Bowmore a Aston Martin má cenu luxusného auta

Do sveta bohatých patria exkluzívne autá aj exkluzívny alkohol. Bowmore, britský výrobca whisky a automobilka Aston Martin sa rozhodli tieto svety prepojiť. Výsledkom je whisky Black Bowmore, ktorá bola prvýkrát destilovaná 5. novembra v roku 1964. Patrí medzi zriedkavé a najvyhľadávanejšie single malt whisky. Najnovšie vydanie je len šiestym plnením fliaš touto whisky. Od roku 1993 sa dostalo medzi ľudí len 6 000 fliaš Black Bowmore. Teraz Bowmore predstavuje jedinečný koncept spojenia whisky a Aston Martinu. Automobilka týmto spojením oslavuje svoje najznámejšie auto model DB5, preslávené účinkovaním vo filmoch s Jamesom Bondom, ktoré sa začlo vyrábať začalo v roku 1963.

Presne 25 fliaš whisky sa dostane na trh a v každej bude skutočný piest z Aston Martin DB5. Fľaše sú ručne vyrábané sklárstvom Glasstorm a výroba jednej trvá približne týždeň. Ku každej fľaši prináleží aj ručne vyrobená skrinka. Za cenu takéhoto balenia si možno kúpiť auto a zďaleka nie lacné. Bowmore si za svoj produkt s oficiálnym názvom Black Bowmore DB5 1964 vypýta 50 000 britských libier, čo je v prepočte 55 395 eur.

Obrázky

Pokračovať v čítaní