Autosuv

Ostatné

Z Hondy NSX si spravil praktické auto. Precestuje v nej USA

Hondu NSX máme zafixovanú ako športové auto, v ktorom svoje zručnosti predviedol legendárny Ayrton Senna v čase, keď jazdil v F1 za tím McLaren Honda. Američan sa rozhodol spraviť z NSX obytné auto s pomocou "NSX prívesného vozíka".
Z Hondy NSX si spravil praktické auto. Precestuje v nej USA

Ayrton Senna pomohol Honde pri testovaní modelu NSX a vďaka jeho radám Japonci auto spevnili o 50 %. Výsledok poznáme a staré NSX je aj dnes vyhľadávané auto, ktorého cena začína niekde na úrovni 50 000 eur, a to sa bavíme o kúskoch s vysokým nájazdom. Za modely s nízkym nájazdom si majitelia pýtajú aj dvojnásobok. Športové auto rozhodne nevyniká praktickými vlastnosťami, zmeniť sa to rozhodol jeden z majiteľov tohto auta, vystupujúci na Instagrame pod názvom NSXTRA. Vozidlo prešlo niekoľkými úpravami. Majiteľ mu doprial nové kolesá, modifikovaný predný nárazník a na mieru upravené vonkajšie bočné prahy. Podvozok je poriadne znížený a spomínané prahy sú len tesne nad asfaltom.

Tým však úpravy nekončia a majiteľ sa rozhodol spraviť z NSX praktickejšie auto, v ktorom sa počas dlhých výletov môže vyspať. Prvou myšlienkou bolo postaviť rozkladací stan na streche. Z jednej strany je podopretý rebríkom, umožňujúcim ľahký prístup do stanu, druhá časť je položená na konštrukcii nad zadnou časťou auta.

Vo videu sa majiteľ priznal, že v stane ešte nespal, lebo sa bojí preliačenia karosérie pod ním. Na strechu svojho NSX sa tak nakoniec rozhodol namontovať strešný box a pre stan sa rozhodol nájsť iné riešenie. Preto si kúpil svoje vysnívané auto, ďalšiu Hondu NSX, teda vlastne len jej karosériu. Rozhodol sa ju rozrezať na polovicu a zadnú časť prerobiť na prívesný vozík. Poslúži mu ako základňa pre stan, a takto vybavený chce precestovať krížom cez USA.

Na obrázku je zobrazených niekoľko možností, ako by konečné riešenie mohlo vyzerať.

Zdroj: Youtube

Nakoniec ešte pridávame Sennovu jazdu v Honde NSX na japonskom okruhu Suzuka. Obdivuhodná je namä práca nôh.

Zdroj: Autoweek a Carscoops

Pokračovať v čítaní