Autosuv.sk

Ostatné

Zúčastňujeme sa testu opotrebovania pneumatík PremiumContact 6

Prvých 5000 km odhalilo dobré vlastnosti pneumatiky na mokrej vozovke. V servise sme sa pozreli na jej opotrebenie po prvej fáze testu.
Zúčastňujeme sa testu opotrebovania pneumatík PremiumContact 6

Prvých 5000 km odhalilo dobré vlastnosti pneumatiky na mokrej vozovke. V servise sme sa pozreli na jej opotrebenie po prvej fáze testu.

Continental sa rozhodol otestovať svoje nové pneumatiky PremiumContact 6 v spolupráci s bežnými vodičmi, ktorých vybral prostredníctvom svojej fanúšikovskej stránky na Facebooku. Do testu sa prihlásili jazdci rôznych profesií z viacerých krajov Slovenska. Je medzi nimi majiteľ prepravnej spoločnosti, ktorý aktívne jazdí na dlhé vzdialenosti, taxikár, ale i štátny zamestnanec. Testu sa zúčastnil aj náš kolega z Garáž TV, Rasťo Chvála. Po najazdení 5000 km bol priemerný úbytok dezénu u všetkých vodičov na prednej hnacej náprave 0,96 mm. Na zadnej náprave bol zaznamenaný úbytok 0,38 mm. Do priemeru nebol zarátaný výsledok Rasťa Chválu, ktorý ako jediný absolvoval test na vozidle s pohonom zadnej nápravy. V jeho prípade bol podľa očakávania väčší úbytok na zadnej náprave 0,87 mm ako na prednej 0,45 mm. Rýchlosť úbytku dezénu sa s počtom najazdených kilometrov znižuje, to znamená, že nedochádza k úbytku dezénu o rovnakú hrúbku každých 5 000 km. Jeden z testovacích jazdcov za krátke obdobie stihol najazdiť 33 000 km a jeho celkový úbytok na prednej hnacej osi je 2,6 mm a na zadnej 1,6 mm. Ak by sa pneumatiky opotrebúvali lineárne, znamenalo by to, že úbytok dezénu by bol teoreticky na úrovni 3,5 mm, čo nezodpovedá skutočnosti. Testovací jazdci sa po prvej časti testu zhodli na výborných vlastnostiach pneumatiky na mokrom povrchu.

Stanislav Mika, taxikár: „Pri ceste z Budapešti ma zastihol nonstop silný dážď, takže som si overil vynikajúci handling na mokrej vozovke, či na diaľnici, alebo na cestách I. a II. triedy v praxi. Na cestách s kvalitnou vozovkou pociťujem výrazné zníženie hlučnosti.“ Podobné pocity z novej pneumatiky zdieľal aj Mário Paľaga, majiteľ prepravnej spoločnosti: „Vynikajúci handling za dažďa.“

Ako hodnotí pneumatiku kolega, Rasťo Chvála, si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Test Continental PremiumContact 6 po 5.000 km

Tagy

Pokračovať v čítaní