Autosuv.sk

SUV / Crossover

Ford F-150 dostal nové exkluzívne sedadlá na spanie

Fordu nešlo len o jednoduché sklopenie operadiel. Hľadal komfortnú polohu pre spánok, a preto upravil aj polohu sedákov a poskytol dodatočnú oporu pre plecia.
Ford F-150 dostal nové exkluzívne sedadlá na spanie

Najnovšia generácia amerického pickupu Ford F-150 vyzerá už viac ako imidžové auto, stále je však využívané hlavne na prácu. Posádka v ňom nielen cestuje, ale aj odpočíva počas prestojov pri práci a celkovo v ňom trávi veľa času. Ford preto mesiace študoval, akým spôsobom zákazníci využívajú interiér vozidla a hľadal spôsob, ako si v pracovnom aute efektívne oddýchnuť, keď je na to príležitosť. Prišiel preto s novými sklápateľnými sedadlami Max Recline Seats. Sedadlá možno sklopiť takmer do vodorovnej polohy, nejde tu však len o sklopenie operadla. Takýmto úkonom totiž nedosiahnete komfortnú polohu. Preto sa pri sklopení operadla zároveň zodvihne sedák o takmer 9 cm. Ford sa sústredil aj na oblasť pliec, kde sedadlá poskytujú dodatočnú oporu pri ležaní.

Max Recline Seats GIF

Pri návrhu sedadiel podal Fordˇžiadosť na celkovo päť patentov. V sedadlách nie sú žiadne prídavné elektromotory a celé sklápanie funguje vďaka jednoduchému mechanizmu. Nové sedadlá budú ponúkané na Forde F-150 modelového roku 2021, konkrétne vo výbavových stupňoch King Ranch, Platinium, a Limited.

Obrázky

Pokračovať v čítaní