Autosuv.sk

Technik

BMW X5 ťahaním nabilo vybitú batériu Tesly Model 3

Necelých 6 km ťahania stačilo Tesle, aby zrekuperovala dosť energie na dojazd k najbližšej nabíjačke.
BMW X5 ťahaním nabilo vybitú batériu Tesly Model 3

Život s elektromobilom nemusí byť vždy jednoduchý. Za limitujúci faktor je považovaný dojazd a rýchlosť nabíjania. V reálnom živote je problémom aj slabá infraštruktúra a v nasledujúcom príbehu aj jej spoľahlivosť.

Mínusové teploty a vybitá batéria v kombinácii s nefunkčnou nabíjacou stanicou je nepríjemnou komplikáciou. Riešením je v takomto prípade odťah, v lepšom prípade nabitie z iného externého zdroja, napríklad ďalšieho elektromobilu, ktorý dokáže poslúžiť ako nabíjačka.

Majiteľovi Tesly Model 3 sa podobná situácia stala v Allensparku v Colorade v mieste bez telefónneho signálu. Našťastie mu pomohol šofér plug in hybridného BMW X5 45e. Teslu jednoducho odtiahol a keďže elektromobil mal nastavenú rekuperáciu na maximum, tak počas jazdy relatívne rýchlym tempom zároveň dobíjal batériu.

Na trase dlhej 5,6 km dokázali nabiť batériu Tesly na úroveň 9 % a Model 3 tak mohol vďaka tomu pokračovať v jazde a dôjsť k najbližšej funkčnej nabíjacej stanici. Celý príbeh si môžete pozrieť vo videu nižšie.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní