Autosuv.sk

Technik

Bugatti Veyron – koľko stojí jeho údržba? (archív)

Lacné to rozhodne nie je, čo sme aj očakávali, ale tak závratné sumy nás prekvapili.
Bugatti Veyron – koľko stojí jeho údržba? (archív)

Ako aj pri bežných autách pre nás smrteľníkov platí, nestačí len kúpiť a voziť sa, treba tiež myslieť na potrebný servis. Pri kúpe superšportu to platí niekoľkonásobne. Cena len za výmenu oleja sa môže pohybovať až na hodnote vyššej ako nové auto strednej triedy, aspoň tak je na tom exkluzívne Bugatti Veyron.

Presnejšie za výmenu tejto zázračnej kvapaliny zaplatíte 20 000 eur a to patrí k tým „lacnejším“ servisným úkonom. Len samotná prehliadka na to určeným servisom, ktorú je potrebné vykonať raz ročne, stojí v prepočte 9 000 eur.

Ďalšou položkou, pri ktorej by nejeden z nás zaplakal, sú pneumatiky. Najmä keď ste zvyknutí zodrať pneumatiky až do ich posledného dychu. To, samozrejme, pri vozidle prekračujúcom rýchlosť 300 km/h, reálne nie je, preto je potrebná ich častá výmena, ktorá stojí približne 30 000 eur.

Pneumatiky sú navyše k diskom lepené a pri ich výmene môže dôjsť k opotrebovaniu disku. Podľa informácií je preto potrebné vymeniť aj tie, vždy po tretej výmene pneumatík. Niekde sa uvádza cena 45 000 eur za sadu diskov, inde zasa 120 000 eur. Každopádne s porovnaním ceny pneumatík je tá druhá suma o niečo uveriteľnejšia.

Článok vznikol v spolupráci s Gafa Auto

Tagy

Pokračovať v čítaní

link