Autosuv.sk

Technik

Jednoduché triky, ktorými zbavíte váš interiér zápachu z cigariet (archív)

Zápach z cigariet v aute je nočnou morou pre nefajčiarov.
Jednoduché triky, ktorými zbavíte váš interiér zápachu z cigariet (archív)

Množstvo fajčiarov si neodpustí cigaretu ani vo svojom vozidle. Daňou za tento zlozvyk je však nepríjemné napáchnutie interiéru, ktoré sa výrazne prejaví najmä v zimných mesiacoch, kedy je vlhkosť vzduchu vyššia a interiér vozidla vetraný minimálne.

Na trhu existuje množstvo pohlcovačov zápachu, no veľa ľudí stále pre boj s týmto problémom využíva jednoduché domáce recepty. Najčastejšie ide o použitie kávy – tá môže nielen absorbovať zápach, ale taktiež naladiť novú zaujímavú vôňu. Sóda bikarbóna dokáže pomôcť v rôznych situáciách a rovnako aj v tejto. Okrem toho, že dokáže vo veľkom absorbovať vlhkosť, podobne si poradí aj so zápachom. Pri napáchnutí textilných častí je odporúčané ich jedlou sódou posypať, nechať nejaký čas pôsobiť a následne dôkladne povysávať.

Foto: Gil Ribeiro - Unsplash

Ďalším často používaným pohlcovačom zápachu je ocot. Ten si výborne poradí s baktériami a pri správnom zriedení s vodou dokáže odstrániť zápach po cigaretách. Jeho následnú nepríjemnú vôňu však treba nejaký čas vetrať. Menej častým spôsobom je použitie aktívneho uhlíka – ten je vďaka svojim schopnostiam používaný v rôznych filtroch. V rozdrvenej forme napríklad vo vreckách sa rozloží na niektorých miestach interiéru, kde bude postupne nasávať a pohlcovať pachy. Neskôr stačí vrecká zavrieť, vyhodiť a užívať si interiér bez nepríjemného zápachu z cigariet.

Článok vznikol v spolupráci s Gafa Auto.

Pokračovať v čítaní