Autosuv.sk

Technik

Údržba auta pred letnými horúčavami (archív)

Jazda v letných horúčavách si môže na vašom aute poriadne vypýtať daň...
Údržba auta pred letnými horúčavami (archív)

Jazda v letných horúčavách si môže na vašom aute poriadne vypýtať daň, existujú však kroky, ktoré môžete urobiť, aby ste predišli problémom s vozidlom.

Dôležitosť údržby automobilov

Extrémna zima si môže na vašom aute vyžiadať daň, ale aj extrémne horúčavy môžu spôsobiť problémy na vozidle. A nehovoríme len o prilepených nohách na kožené sedadlá. Pred letom je dôležité pripraviť sa na horúce počasie, ktoré vás čaká. Jednou z najdôležitejších vecí, ​​ktorú musíte urobiť, aby ste zabránili problémom s horúčavou, je údržba vozidla.

Skontrolujte kvapaliny

Monitorovaním kvapalín v aute si v horúčavách môžete ušetriť veľa starostí. Medzi kvapaliny, ktoré by ste mali skontrolovať, patria:

Chladiaca kvapalina: Ak je hladina chladiacej kvapaliny / nemrznúcej zmesi príliš nízka, môže to spôsobiť prehriatie.

Motorový olej

Prevodová kvapalina

Brzdová kvapalina

Kvapalina posilňovača riadenia

Kvapalina do stierača čelného skla

Dajte skontrolovať hadice vášho auta

Ak ste odborníkom na automobily, môžete si sami skontrolovať remene a hadice vo svojom vozidle. Intenzívne teplo môže spôsobiť prasknutie, pľuzgiere a ďalšie poškodenie hadíc a bude pravdepodobne potrebné ich vymeniť.

Vymeňte batériu

Ak má vaše auto starú batériu, extrémne letné horúčavy môžu spôsobiť problémy. Aby ste sa vyhli nákladným opravám, stojí za to dať si otestovať alebo dokonca vymeniť batériu vášho automobilu - zaobstaranie novej batérie vás bude stáť menej, ako problém s vybitou batériou počas dovolenky.

Sledujte tlak v pneumatikách

Je dobré skontrolovať tlak v pneumatikách pri každej návšteve čerpacej stanice (alebo, ak vlastníte tlakomer, môžete tak urobiť doma).

Nechajte interiér vášho auta chladný

Správne množstvo chladiacej kvapaliny pre váš motor je nevyhnutné, ale v extrémne horúcich letných dňoch je tiež dôležité mať dostatočne chladný interiér vozidla, aby ste doň mohli skutočne vojsť. Predtým, ako horúčava udrie príliš silno, skontrolujte správne fungovanie klimatizačného systému. Ak má vaše vozidlo vzduchový filter v kabíne, nechajte ho skontrolovať (prípadne v prípade potreby vymeniť), aby ste zo svojho chladiaceho systému vyťažili maximum.

Článok vznikol v spolupráci s Gafa Auto.
 

Pokračovať v čítaní