Autosuv.sk

Technik

Vylepšený bezkľúčový systém znížil počet krádeží Fiesty. Ford ho nasadí do ďalších modelov

Ford plánuje po Focuse a Fieste nasadiť vylepšený bezkľúčový systém aj do modelov Puma a Kuga. Štatistiky ukazujú, že vylepšenie výrazne znížilo počet krádeží.
Vylepšený bezkľúčový systém znížil počet krádeží Fiesty. Ford ho nasadí do ďalších modelov Ford

V apríli roku 2019 sme v našom článku informovali o tom, ako Ford vyriešil bezpečnostný problém bezkľúčového prístupu a štartovania vozidla. Zlodeji predtým jednoduchým zariadením signál zachytili a zosilnili. Odparkované vozidlo následne odomkli a naštartovali, aj keď bol kľúč za múrmi domu. Ford zamedzil krádežiam deaktiváciou kľúča po 40-ich sekundách bez pohybu. Umožnila to nová súčasť kľúča - pohybový senzor. Ak sa kľúč nehýbal, tak sa deaktivoval, tým pádom nebolo možné zachytiť jeho signál.

Ford toto riešenie predstavil najskôr v modeloch Focus a Fiesta. Krádeže obľúbenej Fiesty klesli až o dve tetiny. Ford sa pri tomto tvrdení opiera o britské štatistiky spoločnosti Retainagroup z rokov 2009 až 2020. Staré Fiesty, vyrobené do roku 2018, zmizli v roku 2020 až trikrát častejšie po prepočítaní na 1 000 predaných kusov. Osvedčené riešenie teraz Ford rozšíri aj do ďalších modelov. Nové bezpečnejšie kľúče dostanú modely Puma aj Kuga. Automobilka s ním počíta aj pre nový elektrický Mustang Mach-E, ktorý prichádza do predaja.

Tagy

Pokračovať v čítaní