Autosuv.sk

Veterány

500 km slovenských: Záverečná bodka

Prežil som niekoľko adrenalínových dni na najvýznamnejšom veteránskom podujatí v našom malom štátiku.
500 km slovenských: Záverečná bodka

Karol Pavlů sa rozhodol obnoviť tradíciu v minulosti úspešného podujatia 500 km slovenských. Tohtoročné preteky boli famózne, usporiadatelia nás prekvapili. Po x rokoch pod Vysoké Tatry zavítal unikátny predvojnový vlak Slovenska strela. Tato krásavica na koľajniciach nás sprevádzala až do Bratislavy.

Prvá etapa merala 360 km, prešli sme najkrajšie miesta Slovenska. Nebolo horského priechodu, kde by sme sa nemuseli vyškrabať. Celí utrmácaní sme si večer posedeli v bratislavskom Múzeu dopravy, kde už na nás čakala červená krásavica.

Ďalší deň sme sa preháňali na Pezinskej Babe, ktorá v minulosti patrila k ozdobe Európskych vrchárskych pretekov. Jazdci dole pridali plný plyn a kolesá v zatáčkach pišťali "jak besné". Vyhnali sme všetky sadze z výfukov.

Trať ďalej viedla na úzke vojenské cestičky na Záhorí, kde sa normálny smrteľník nedostane. A rýchlo do cieľa do Bratislavy, dospeláci prejazdili 500 km, ale to nie je ešte koniec.

Nasleduje 100 metrov Bratislavských, preteky šliapacích autíčok pre materské škôlky. Netradičné, originálne a milé. Deti bojovali zo všetkých síl, bolo veľa radosti, niekto si aj poplakal, keď nevyhral.. Super akcia pre mladých pretekárov!!

Ešte perfektný koncert pána Ondřeja Havelku and his Melody Makers, rozdať víťazne poháre a rozprávke je koniec. Tradícia sa úspešne obnovila, máme na Slovensku svetové podujatie, ktoré spĺňa parametre pretekov FIVA.

Na záver ešte jedno poďakovanie firme PPA control, ktorá to celé finančne zabezpečila, Karolovi Pavlů, že ho osvietilo obnoviť tradičné podujatie a hlavnému usporiadateľovi Šimonovi Hůlkovi a jeho armáde Pražanov, ktorí nám pripravili super preteky. V európskom kalendári veteránskych podujatí silne zasvietila nová hviezdička.

Marian Bazala

Obrázky

Pokračovať v čítaní