Autosuv.sk

Veterány

Bugattky čaká jubilejný 10. ročník

Krásne bugatty a historické vozidlá už pevne zakotvili v piatkovom programe Barum Czech Rally Zlín. Nádherné pretekárske vozy z rokov minulých sa objavia na trase diváckej Super rýchlostnej skúšky v centre krajského mesta Zlín už desiatykrát.
Bugattky čaká jubilejný 10. ročník

Táto tradičmá akcia s názvom GRAND PRIX BUGATTI ZLÍN a pod vedením usporiadateľského tímu okolo Ladislava Samohýla patrí už neodmysliteľne k barumke a tak isto pri jubilejnom ročníku sľubuje parádny zážitok.

Fanúšikovia motorizmu uvidia nádherné historické pretekárske automobily z 20-tych a 30-tych rokov vrátane obľúbených bugattiek od piatkového popoludnia na výstave pred zlínskym zámkom v parku Svobody.

Mestské ulice Zlína tak opäť ožijú nádherným zvukom historických vozidiel z 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia. Vtedy sa preháňali v uliciach tieto nádherné skvosty, ktoré časom vystriedali populárne preteky tzv. Zlínska osma.

Ľudia si opäť pripomenú časy, keď automobily boli ešte pravými automobilmi, keď sa vozidlá jednotlivých značiek výrazne líšili a šofér šoféroval alebo brzdil bez pomoci posilňovačov či elektroniky.

"Predštartovné centrum opäť smerujeme na jedno miesto, a to do osvedčeného priestoru pred zlínskym zámkom. Diváci si tu opäť prídu na svoje, vozidlá budú prichádzať do priestoru už od 13. hodiny a fanúšikovia historických vozidiel si môžu nablýskané skvosty v pokoji prezrieť. Ďalej si môžu pozrieť zoradenie vozidiel pred štartom, samotný štart a cieľ. Oproti minulému roku ideme v opačnom smere, vraciame sa tak ku klasickému smeru okruhu. Zhromažďujeme čo najviac informácií o vozidlách, lebo za účasti Hitrádia Zlín prebehne komentovaná časť, keď moderátor predstaví jednotlivé vozidlá," povedal Josef Tlusťák, tajomník Grand Prix Bugatti Zlín.

Bugattky a historické vozidlá budú vystavené na výstave pre širokú verejnosť od 13. hodiny, 1. jazda je na programe o 17. hodine, druhá potom o hodinu neskôr. Obe jazdy sa pôjdu v rámci pretekov pravidelnosti. O 17:30 sa uskutoční exhibičná jazda historických vozidiel.

Organizátori evidovali v hlavnom závode GP Bugatti Zlín 30 prihlášok, napríklad vozidlá Bugatti rôznych typov vrátane označení 13, 35 NE a 37. Ďalej vozidlá MG TA, MG VA Special kompresor, Aston Martin 16/98, Jaguar SS 100, Walter 6B sport, Hillmann special, Morries 8E sport, Sénéchal SS, ale i Škoda Populár alebo Aero 662 sport.

Ako každoročne sa za volantom pretekárskych automobilov objavia významné osobnosti ako vyhlásený český kardiochirurg a uznávaný lekár Jan Pirk na vozidle Bugatti 13 (rok výroby 1911), ktorý pôjde na trať so štartovným číslom 1.

Zastúpenie na tomto významnom podujatí bude mať aj Slovensko a naša redakcia. Fotografie v galérii sú z roku 2019.

X. ročník GRAND PRIX BUGATTI ZLÍN 2022
Piatok 26. august – časový program
13:00 – 16:30 hod. – výstava historických vozidiel pre verejnosť v priestoroch pred zámkom v Zlíne
13:00 – 15:30 hod. – administrativna a technická prevzatie (park Svobody pri zlínskom zámku)
17:00 – 17:30 hod. – štart GP Bugatti Zlín, 1. jazda, štart z ulice Gahurova (3 kola)
17:30 – 18:00 hod. – vložená ukážková jazda historických vozidiel
18:00 – 18:30 hod. – štart GP Bugatti Zlín, 2. jazda, štart z ulice Gahurova (3 kola)
20:00 hod. – vyhlásenie GP Bugatti Zlín (hotel Saloon, Zlín)

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní