Autosuv.sk

Veterány

ESET Historic Cup Trebatice 2022

Po veľkých okruhoch zavítal Eset Historic Cup do Trebatíc na malý a kľukatý okruh.
ESET Historic Cup Trebatice 2022

Motokárová dráha v Trebaticiach a pretekárske veterány? Nie je to príliš malý a kľukatý okruh? Vôbec nie! Po jazdách na veľkých okruhoch Slovakia ring a Letisko Piešťany sme vyskúšali aj niečo menšie... a oplatilo sa.

V sobotu za celkom príjemného, mierne oblačného počasia sme absolvovali štvrté podujatie ESET Historic Cup. Až 33 pretekárskych a športových oldtimerov sa preháňalo po dráhe kľukatej, kľukatej, ale zaujímavej.

S potešením sme registrovali jazdcov na športových či pretekárskych veteránoch Triumph, Škoda, Fiat, Peugeot a privítali sme aj nové tváre na vozidlách Honda CRX a BMW Compact.
 
Víťazmi jednotlivých jázd pravidelnosti boli V. Friedl na BMW s rozdielom časov jednotlivých jázd 0,089 min a A. Kajan na Peugeote 206 GTi s perfektným rozdielom časov jednotlivých jázd 0,003 min. Gratulujeme!

Krupa dámsky pohár privítal novú účastníčku Zuzanu Šťastnú na vozidle BMW 320 a všetky dámy zajazdili krásne jazdy a vôbec sa nestratili medzi početným poľom mužského osadenstva. Víťazky jednotlivých jázd, Silvia Haberlandová a Katarína Krajčovičová, si užili svoju chvíľu slávy na stupňoch víťazov.

Krásne momenty sme zažili pri stretnutiach starých pretekárov, ktorí sa nevideli 30 - 40 rokov. A "vo tom to je" - stretnúť ľudí s rovnakou krvnou skupinou, alebo ako hovoria naše manželky - "ľudí, ktorí sú rovnako postihnutí" (a to som volil iba slušné slová).

Tešíme sa na ďalšie stretnutie na výstave našich vozidiel na Cene Slovenska 20. augusta 2022 na VIP parkovisku pred Slovakia ringom.

Obrázky

Pokračovať v čítaní