Autosuv.sk

Veterány

ICEWHEELS 2025: Veterány sa predviedli netradične na snehu

"Staré tátoše" vyčarili svojim majiteľom úsmev tentokrát na snehu. Jazda šmykom im pristane.
ICEWHEELS 2025: Veterány sa predviedli netradične na snehu Najúspešnejší jazdec Marek Bogyo na Meredese W111 coupe

Dňa 16.1.2025 zorganizoval Klub historických vozidiel Žilina 1.ročník zimnej rallye s názvom ICEWHEELS 2025. Pre miesto konania si vybrali najchladnejšie miesto na Slovensku Oravskú Lesnú, čo sa ukázalo ako správna voľba. 15 posádok sa popasovalo s dráhou postavenou na snehu, na ktorej si jazdci vyskúšali nielen svoje schopnosti, ale aj možnosti svojho vozidla.

Najstaršie vozidlo Hillman sport

Najstaršie vozidlo Hillman sport z roku 1927 preháňal Janko. Niektorí prišli dokonca po vlastnej osi! Cez 500 km v hnusom počasí najazdil Martin zo Šenkvíc s Mercedesom W111 salón a cez 450 km Adam, ktorý sa došmýkal zo Šiah na Aston Martin DB7 s 350 koňovým  motorom.

Viac ako 82-ročný Karol zas celý deň jazdil šmykom na prekrásnom Porsche 356, pozor a bez čapice!!! Po celý deň sa súbežne podávalo vynikajúce domáce jedlo a celá akcia pripomínala jednu veľkú párty na snehu.

Karol na Porsche 356

Najúspešnejším jazdcom bol Marek Bogyo s prekrásnym nebičkovo modrým Meredesom  W111 coupe z roku 1966. Marek investoval do perfektných zimných pneumatík a oplatilo sa. Tešíme sa o rok. Veríme, že sa z ICEWHEELS stane tradícia.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní